Fortuna 1. Liga: Zmiana w kadrze Resovii

Łączy Nas Piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wielkimi krokami zbliża się runda wiosenna na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Bardzo często wspominaliśmy o małych różnicach punktowych w ligowej tabeli. Dotyczy to miejsc w jej górnej części, jak i stref zagrożonych spadkiem. O utrzymanie w rozgrywkach powalczy między innymi Resovia. Ten cel spróbuje zrealizować już bez Sebastiana Zalepy, który dzisiaj rozstał się ze wspomnianym klubem.

Sytuacja może dziwić, ponieważ defensor był jednym z filarów bloku defensywnego beniaminka. W obecnych rozgrywkach zaliczył szesnaście gier o punkty. Doświadczony stoper w swojej karierze poznał doskonale realia pierwszoligowej piłki. Na tym etapie rozgrywek rozegrał jak dotąd sto dwadzieścia trzy mecze, a dorobek strzelecki obejmuje dwanaście goli. Najwięcej szans na przedstawianie swoich umiejętności otrzymał od szkoleniowców Floty Świnoujście, bo w tej ekipie widzieliśmy go w osiemdziesięciu czterech rywalizacjach. W jego talent piłkarski mocno wierzył między innymi trener Dominik Nowak. Jeśli chodzi o grę w polskiej elicie, to statystyka zamyka się na dwóch spotkaniach, w czasach pracy dla Widzewa Łódź.

W najbliższych dniach powinniśmy więcej wiedzieć w temacie nowego kierunku kariery 31-letniego obrońcy. Były pracodawca Zalepy, a mianowicie Resovia, w przyszłym tygodniu rozpocznie wiosenne zmagania. 26 lutego w roli gospodarza zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Pierwsze starcie przyniosło wysokie zwycięstwo teamu z województwa podkarpackiego (3:0). Kibice opisywanej organizacji nie pogardziliby powtórką takiego scenariusza.

Źródło: oficjalny serwis internetowy Resovii, portal Transfermarkt, własne.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *