PKO Ekstraklasa: Kłopoty Legii z Miedzią. Mladenović ratuje stołecznych!

Mladenović

Zdjęcie; Twitter/Legia Warszawa

To nie był łatwy wieczór dla Legii Warszawa. Bohaterem stołecznych zdecydowanie był Filip Mladenović.

Legia Warszawa podchodziła do meczu z Miedzią Legnica po batach od Rakowa Częstochowa (0:4). Kosta Runjaić deklarował, że piątkowe spotkanie będzie szansą na rehabilitację dla “Wojskowych”. Nie spodziewał się zapewne, że legioniści będą mieli aż tyle problemów z beniaminkiem. I jednocześnie z przedostatnią drużyną w tabeli PKO Ekstraklasy.

Już sam początek był fatalny dla gospodarzy. Olbrzymi babol w defensywie popełnił Rafał Augustyniak, skorzystał z tego naciskający Angelo Henriquez i Kacper Tobiasz skapitulował przy pierwszej okazji dla Miedzi. Defensywa “Wojskowych” właściwie nie istniała przez pierwszy kwadrans. Bo właśnie w 15. minucie tym razem na listę strzelców wpisał się Luciano Narsingh.

Legia nie poddała się i wróciła do gry w 20. minucie meczu. Szybkie przedostanie się z własnej połowy, dogranie na lewo do Filipa Mladenovicia, ten wpada w pole karne rywala, zbiega do końcowej linii i dogrywa wzdłuż bramki, gdzie na piłkę nabiega Paweł Wszołek i strzałem głową pod poprzeczkę trafia!

Gospodarze złapali kontakt, choć Miedź nie odpuszczała. Mogła podwyższyć na 3:1, jednakże na spalonym w momencie strzału Olaf Kobacki był na spalonym. Legia odpowiedziała w najlepszym możliwym stylu. Znakomitym strzałem z woleja po rzucie rożnym popisał się Filip Mladenović tuż przed przerwą! Przed zamianą strona dostaliśmy zaskakująco intensywny mecz.

Mladenović ponownie błysnął w 57. minucie. Po dośrodkowaniu Wszołka znakomicie uderzył w polu karnym z pierwszej piłki. 3:2!

Miedź nie ułatwiła sobie zadania kończąc spotkanie w dziesiątkę. W 78. minucie czerwoną kartkę zobaczył Henriquez.

Ostatecznie Legii udała się rehabilitacja i wygrała z Miedzią. Teraz czas na przerwę dla obydwóch drużyn ze względu na mecze reprezentacji.

16.09.2022, 10. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Warszawa

Legia Warszawa – Miedź Legnica 3:2 (2:2)

Bramki: 20. Wszołek, 44. Mladenović, 57. Mladenović – 3. Henríquez, 15. Narsingh

Legia Warszawa: Tobiasz – Johansson (46. Muci), Augustyniak, Nawrocki, Mladenović (95. Ribeiro) – Slisz, Wszołek, Josue, Kapustka (46. Rose) – Rosołek (74. Kramer), Carlitos.

Miedź Legnica: Lenarcik – Matynia, Gülen, Mijušković, Martinez – Cacciabue, Chuca, Kobacki (76. Zapolnik), Dominguez (82. Obieta) – Narsingh (64. Śliwa), Henríquez.

Żółte kartki:  39. Mladenović (LEG), 41. Josue (LEG) – 41. Dominguez (MLE), 61. Gülen (MLE)

Czerwona kartka: 79. Henríquez (MLE)