Fortuna 1 Liga: Remis Wisły Kraków ze Stalą Rzeszów w cieniu pożegnania Kuby Błaszczykowskiego

Stadion Wisły Kraków / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Kraków bezbramkowo zremisowała ze Stalą Rzeszów w trzeciej serii gier Fortuna 1 Ligi. Przed pierwszym gwizdkiem Kuba Błaszczykowski pożegnał się z krakowską publicznością.

Na pierwszy plan wysunęło się pożegnanie Kuby Błaszczykowskiego, który postanowił zakończyć niezwykle bogatą karierę. To mistrz Polski z Białą Gwiazdą w 2005 roku, dwukrotny mistrz Niemiec z Borussią Dortmund, a także 109 meczów w reprezentacji Polski. Z tej okazji kibice wypełnili trybuny do ostatniego miejsca. Wygrana Wisły z Polonią Warszawa (3:2) poprawiła nastroje w drużynie.

–  Myślę, że zrealizowaliśmy taki plan minimum na te dwa mecze. Było to podobne spotkania, w których traciliśmy odrobinę kontrolę w końcówkach. Zabrakło spokojnego utrzymania się przy piłce wyżej tak, żebyśmy dali odpocząć naszym obrońcom. Zespół grał coraz niżej i niżej, i przeciwnicy tworzyli sytuacje. Może niedużo ich było, ale robili to skutecznie. To nam daje dużo do myślenia – mówił Radosław Sobolewski.

W 15. minucie lewą stroną boiska zaatakował Andreja Prokić i niefortunnie piłkę do własnej bramki wbił David Junca. Na całe szczęście dla gospodarzy, po wideoweryfikacji dopatrzono się jednak pozycji spalonej. Gospodarze trafili w 32. minucie, ale ponownie ze spalonego. W 40. minucie Goku wyszedł sam na sam z Jakubem Wrąblem i Hiszpan przegrał ten pojedynek.