PKO BP Ekstraklasa: Cracovia zepsuła święto Radomiakowi

RKS Radomiak Radom (Twitter)

Radomiak wrócił na swój stadion przy ul. Struga. W pierwszym starciu na domowym obiekcie “Zieloni” przegrali jednak z Cracovią 0:1 w meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył Benjamin Kallman w 24. minucie.

To Radomiak od początku spotkania przejął kontrolę i stwarzał zagrożenie. W poprzeczkę trafił Pedro Henrique strzałem głową. Kluczową akcję dla przebiegu meczu wyprowadziła jednak Cracovia w 24. minucie. Rakoczy doskonale wystartował do długiego podania. Ograł interweniującego Majchrowicza. Dobiegł do linii końcowej i dośrodkował. Kallman z bliska trafił głową do siatki rywali. Sędzia początkowo odgwizdał spalonego, ale po analizie VAR musiał uznać bramkę napastnika Cracovii. Tylko w pierwszej połowie napastnik Radomiaka – Pedro Henrique trzykrotnie trafiał w poprzeczkę, raz w słupek. Do pierwszej połowy arbiter doliczył aż 10. minut ponieważ kibice Radomiaka racami świętowali powrót na swój domowy stadion. Po przerwie długo obraz gry był szarpany, z czasem Cracovia się cofnęła, a Radomiak przeważał i zdobył bramkę, tyle że z pozycji spalonej piłkę w siatce umieścił Edi Semedo. W doliczonym czasie mieliśmy jeszcze zamieszanie w polu karnym Madejskiego, ale “Pasy” wybroniły jednobramkowe prowadzenie i zanotowały pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Dla Radomiaka to nieudany powrót na swój domowy stadion. 25 strzałów to było za mało, aby zdobyć dziś bramkę.