PKO Ekstraklasa: Derby Śląska na remis, Górnik z pierwszym punktem w sezonie

Amadej Marosa

Piłkarze Górnika Zabrze zremisowali z Piastem Gliwice (0:0) w derbach Śląska. Samo spotkanie nie stało na wysokim poziomie, a ten rezultat najlepiej obrazuje intensywność

Zabrzanie po dwóch meczach zamykali ligową tabelę bez choćby zdobytej bramki. Piastunki zainkasowały jeden po punkt po bezbramkowym remisie ze Stalą Mielec. – Nie da się ukryć, że przed sobotą czuję większe emocje. Więcej ludzi daje do zrozumienia, że to jest inny mecz. Z drugiej jednak strony w każdym spotkaniu gra się o trzy punkty. Podchodzę do tego z dużym spokojem i chcę zrobić wszystko, aby ten mecz był dla nas udany – podkreślał Aleksandar Vuković.

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem walki, gdzie arbiter pokazał aż sześć żółtych kartek. Pozycje w lidze obu drużyn doskonale odzwierciedlały poziom widowiska. W 70. minucie Kryspin Szcześniak otrzymał czerwoną kartkę, która wisiała w powietrzu w dzisiejszych derbach. Remis jak najbardziej nikogo nie zadowala, ale należy uznać za sprawiedliwy.