Fortuna 1. Liga: Korona Kielce z pierwszym zwycięstwem na zapleczu

korona-kielce.pl

W pierwszym sobotnim spotkaniu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi, Korona Kielce odniosła premierowe zwycięstwo z GKS-em Jastrzębie (3:2).

W zeszły weekend piłkarze “złocisto-krwistych” zostali obrabowani z kompletu punktów przez arbitra, który nie uznał prawidłowego gola i ostatecznie podzieli się punktami z Chrobrym Głogów (1:1). – Miałem żal do piłkarzy o to, jak wyglądaliśmy do przerwy. W drugiej połowie też nie było dobrze, ale w końcówce wreszcie złapaliśmy swój rytm. Chciałbym żebyśmy, tak jak w ostatnich minutach z Chrobrym, zagrali w najbliższą sobotę przez 90 minut – wyjaśniał Maciej Bartoszek.

Spotkanie zaczęło się fantastycznie dla gospodarzy. W drugiej minucie Jacek Podgórski dośrodkował wprost na głowę Jacka Kiełba i precyzyjnym strzałem pokonał doświadczonego Mariusza Pawełka. W 21. minucie po raz kolejny aktywny tego dnia Jacek Podgórski rozprowadził futbolówkę do Pawła Łysiaka i znakomitym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył rezultat. Kilka chwil później goście zdobyli kontaktową bramkę i poczuli krew. Daniel Rumin miał trochę miejsca i nie miał problemów, by umieścić piłkę w siatce.

W 52. minucie Daniel Rumin próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy, ale ten poradził sobie z ostrym strzałem. Druga cześć spotkania nie miała już tego samego tempa. W 77. minucie doskonałą okazję zmarnował Wiktor Długosz, który stanął oko w oko z Mariuszem Pawełkiem. W 82. minucie “Koroniarze” wydawało się, iż wypuścili z rąk zwycięstwo, a gola strzelił z woleja Marek Mróz. W 89. minucie rzut karny wykorzystał Emile Thiakane, który latem przybył z GKS-u Bełchatów.