Liga Mistrzów: Co za mecz w Moenchengladbach! Inter z pierwszą wygraną

W ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Borussia Moenchengladbach podejmowała Inter. Spotkanie zakończyło się wygraną Nerazurrich 3:2! Tym samym była to ich pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji LM.

Inter był pod wielkim ciśnieniem. Przegrana w dzisiejszym meczu oznaczałaby koniec marzeń o wyjściu z grupy, a nawet dostania się do Ligi Europy. Goście podeszli do tego meczu bardzo zmotywowani, pewni, skoncentrowani. I to dało się zauważyć. W 17. minucie gry Matteo Darmian wykorzystał okazję i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tuż przed zejściem do szatni wyrównanie dał Alassane Plea.

Po zmianie stron Inter włączył wyższy bieg i zaczął stwarzać sobie coraz groźniejsze sytuacje. Niewiarygodne spotkanie rozegrał Lukaku, który w drugiej połowie zdobył dwa gole dające zwycięstwo. Najpierw w dość prosty sposób poradził sobie z przeciwnikami i oddał strzał przy dalszym słupku. Chwilę później wykorzystał podanie z prawej flanki i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Borussia nie złożyła jednak broni o czym świadczyło trafienie Plea’i w 76. minucie. Gospodarze mogli to spotkanie zremisować, ale sędzia po analizie VAR nie uznał trafienia także Plea’i. Dopatrzył się spalonego.

Inter pomimo zwycięstwa wciąż znajduje się na ostatnim miejscu, ale tu nic nie jest jeszcze stracone. Ostatnia kolejka zadecyduje tak na prawdę o wszystkim. Możemy być świadkami sensacji, że Inter awansuje, a Borussia odpada, możemy także zobaczyć Real Madryt w Lidze Europy, albo nigdzie! Wszystko rozstrzygnie się za tydzień.