Fortuna 1 Liga: Hubert Adamczyk z Arki Gdynia piłkarzem kwietnia

arka.gdynia.pl


Tym razem piłkarz Arki Gdynia wygrał plebiscyt na piłkarza miesiąca. Hubert Adamczyk był bezkonkurencyjny i do niego powędruje piąta w historii statuetka. Laureat wskaże cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł.

Hubert Adamczyk i Arka Gdynia w ostatnim okresie była nie do powstrzymania. Gdynianie w kwietniu zdobyli aż 18 punktów i nie przegrali żadnego spotkania! Wiodącą rolę pełnił w tym czasie Adamczyk, który zdobył 6 goli i zanotował 2 asysty.

W głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Istotny był również głos kibiców, bowiem zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt.

Hubert Adamczyk zdobył łącznie 15 punktów (głosy panelu ekspertów). Na drugim miejscu uplasował się Henrich Ravas (Widzew Łódź) – 4 punkty (głosy kibiców). Jurich Carolina (Miedź Legnica) zdobył 3 głosy, Evgeniy Shikavka (Korona Kielce) – 2 głosy i  Szymon Kobusiński (Puszcza Niepołomice) – 1 głos.

LAUREACI STATUETKI PIŁKARZ MIESIĄCA W SEZONIE 2021/2022:

  • Wrzesień 2021 – Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)
  • Październik 2021 – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
  • Listopad 2021 – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
  • Marzec 2022 – Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów)
  • Kwiecień 2022 – Hubert Adamczyk (Arka Gdynia)

źródło: informacja prasowa, 1liga.org /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.