Fortuna 1. Liga: Bruk-Bet z kompletem punktów w Poznaniu

Warta Poznań w środę uznała wyższość na własnym stadionie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza (1:3). Drużyna w Wielkopolski nie wykorzystała okazji, by wskoczyć na fotel lidera.

W poniedziałek Warta Poznań obchodziła 108. rocznicę istnienia i chciała ten jubileusz uczcić miejscem lider w tabeli Fortuna 1. Ligi. Przed kilkoma dniami piłkarze Piotr Tworka ulegli Odrze Opole (0:2). – Mecz kompletnie nam nie wyszedł, mieliśmy inaczej do niego podejść i inaczej zagrać. Nie wyszło nam, zarówno w konstruowaniu akcji, jak i w bronieniu. Jakby nasz zespół nie czuł się w tym dniu pewny swoich umiejętności – tłumaczył porażkę szkoleniowiec. – Wierzę w to, że zobaczę na boisku inny zespół, niż ten, który był w Opolu – dodał Tworek.

W 14. minucie prawą stroną urwał się Roman Gergel, który płasko zacentrował do wbiegającego w pole karne Patrika Misaka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki między słupki. Później zdeterminowani gospodarze nacisnęli Bruk-Bet. W 30. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Kupczak, egzekwując rzut karny podyktowany na Łukaszu Trałce. Cztery minuty później przed doskonała okazją stanął Gracjach Jaroch, lecz Łukasz Budziłek świetnie się zachował i odbił piłkę na rzut rożny.

To nie był koniec emocji w pierwszej części. Tym razem z lewej strony Patrik Misak dośrodkował do Florin Purece, a ten wolem kapitalnie pokonał bezradnie interweniującego Adriana Lisa. Druga połowa mocno rozczarowała a jedyny gol padł już tuż przed końcowym gwizdkiem. Kontrę wykończył Vladislavs Gutkovskis, ale fatalny błąd popełnił Adrian Lis, któremu piłka przeleciała przez rękawice.

17.06.2020, 26. kolejka Fortuna 1. Ligi, Stadion Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski,

Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (1:2)

Patrik Misak 14′ – Mateusz Kupczak 30′

Warta: Adrian Lis – Patryk Stępiński, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb – Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka – Jakub Apolinarski (Serhij Napołow 74′), Robert Janicki (Tomasz Laskowski 67′), Michał Jakóbowski, – Gracjan Jaroch (Łukasz Spławski 77′)

Bruk-Bet: Łukasz Budziłek – Marcin Grabowski, Artem Putiwcew, Przemysław Szarek, Mateusz Grzybek – Patrik Misak (Martin Miković 75′), Vlastimir Jovanović, Florin Purece (Jonathan de Amo Perez 90+1′), Piotr Wlazło, Roman Gergel – Matej Jelić (Vladislavs Gutkovskis 60′)

Żółte kartki: Mateusz Kupczak, Aleks Ławniczak – Przemysław Szarek, Vladislavs Gutkovskis, Patrik Misak, Vlastimir Jovanović

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)