Oficjalnie: Piłkarz Lechii zakażony koronawirusem

fot. lechia.net

Piłkarz Lechii Gdańsk i reprezentacji Słowacji, Jaroslav Mihalik zakażony koronawirusem.

Liczba zakażeń koronawirusem na całym świecie rośnie w zatrważającym tempie. Skomplikowana sytuacja epidemiologiczna ma także negatywny wpływ na piłkę nożną. Coraz częściej kluby informują o wykryciu covid-19 w zespole. Tym razem pozytywny wynik testu na obecność przeciwciał Sars-Cov-2 w organizmie otrzymał Jaroslav Mihalik, piłkarz Lechii Gdańsk, przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Słowacji.

Słowacki Związek Piłki Nożnej zgodnie z zaleceniami UEFA przeprowadził testy na obecność koronawirusa wśród piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego przed wylotem drużyny do Glasgow na mecz Ligi Narodów UEFA ze Szkocją. Dwa z nich wskazały wyniki pozytywne. Niestety, jeden należał do 26-letniego skrzydłowego. Ośmiokrotny reprezentant drużyny narodowej został poddany obowiązkowej izolacji. Mihalik nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Na początku październikowego zgrupowania reprezentacji Słowacji pozytywny wynik testu otrzymał Milan Skriniar z Interu Mediolan.

Zgodnie z wytycznymi UEFA reprezentacja Słowacji przeszła badania na obecność COVID-19 przed wyjazdem na mecz Ligi Narodów do Glasgow. Niestety u dwóch osób test dał wynik pozytywny. Jednym z nich jest Jaroslav Mihalik, drugim natomiast członek sztabu szkoleniowego. Już wcześniej wynik pozytywny testu otrzymał Milan Skriniar z Interu Mediolan. Cała trójka opuściła hotel i została poddana izolacji. Nikt z nich nie posiada jednak żadnych objawów, wszyscy czują się dobrze. W najbliższych dniach zostaną poddani kolejnemu testowi – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu zamieszczonym na stronie lechia.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.