Filip Bednarek: Jest lekki niedosyt, bo mogliśmy wyjechać ze zwycięstwem

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań zremisował 0:0 z Bodo/Glimt na wyjeździe w ramach pierwszego meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Bramkarz Lecha Poznań, Filip Bednarek uważa, że drużynę było stać na wyciśnięcie czegoś więcej z wczorajszego starcia i z tego powodu czuje niedosyt.

Lech Poznań od początku miał problem nie tylko z przystosowaniem się do trudnych warunków panujących w Bodo, ale też z przedostaniem się z piłką na połowę rywala. Bodo/Glimt grał odważnie i nie zamierzał oddawać inicjatywy na własnym terenie przyjezdnym z Polski. Statystyki tylko potwierdzają to, co  działo się na murawie Aspmyra Stadion. Gospodarze stworzyli sobie siedem sytuacji bramkowych w trakcie 90. minut, a Lech tylko jedną. Co gorsza, “Kolejorz” musiał czekać na swoją szansę aż do drugiej połowy. W stuprocentowej sytuacji znalazł się Filip Marchwiński, ale fatalnie spudłował. Na konferencji prasowej Filip Bednarek podsumował wydarzenia boiskowe:

Przed robotą powiedziałbym, że 0:0 brałbym w ciemno. Po robocie jednak jest lekki niedosyt, bo jednak mogliśmy wyjechać ze zwycięstwem. Chociaż mimo wszystko nie jest to pisane wielu drużynom, żeby wyjechać stąd z czystym kontem bramkowym. Chwała chłopakom biegającym przede mną, chwała wszystkim pozostałym, którzy byli na boisku. Zasłużyli, żeby dostać ten komplement. Świetnie walczyli i wygrywali pojedynki – wyjaśnił golkiper mistrza Polski i dodał:

Zawsze w takim dwumeczu jest moment przetarcia, czyli pierwsze 10-15 minut. Chcesz zobaczyć jak gra przeciwnik, jak spisuje się na tej murawie. Nie powiem, że byliśmy zaskoczeni, bo byliśmy na to przygotowani, ale gdzieś jednak te pierwsze dwadzieścia minut powinniśmy wyjść bardziej z klatą do przodu. Potem jednak opanowaliśmy to i już było dużo lepiej. Już nie możemy się doczekać rewanżu, ale najpierw rywalizacja ligowa z Zagłębiem Lubin – zakończył.

W następnym meczu Lech Poznań podejmie Zagłębie Lublin w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (19 lutego) o godzinie 15:00.

Źródło: LechPoznań.pl