FIFA podjęła decyzję w sprawie Emiliano Sali

BBC

FIFA podjęła decyzję w sprawie transferu Emiliano Sali. Cardiff City będzie zobowiązane zapłacić FC Nantes należne pieniądze mimo tragicznej śmierci Argentyńczyka.

Zimą tego roku Cardiff City uzgodniło z FC Nantes transfer 28-letniego napastnika do Premier League. Kwota transferu opiewała na 17 milionów euro podzielone na 3 raty. 19 stycznia Emiliano Sala podpisał kontrakt z Walijczykami. Dwa dni później wyruszył w podróż lotniczą do Cardiff. Niestety w czasie lotu awionetka, którą podróżował Argentyńczyk rozbiła się w kanale La Manche. Wrak samolotu znaleziono w okolicach wyspy Guernsey. Jak się później okazało pilot samolotu David Ibbotson nie miał uprawnień do przewozu pasażerów na zasadach komercyjnych. Mimo to wciąż nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Wedle komisji badającej okoliczności wypadku awionetka podczas lotu nad La Manche wykonała zwrot o 180 stopni i runęła w dół.

W obliczu katastrofy Cardiff City wstrzymało pierwszą wpłatę za Salę. Spadkowicz Premier League argumentował to tym, że napastnik nie był wówczas zawodnikiem Cardiff. Zdanie FC Nantes było odmienne i kluby wspierały się czy Francuzom należy się cała kwota czy tylko cześć. Sprawa po kilku miesiącach została rozwiązana przez FIFA. Światowa Federacja Piłkarska w poniedziałek zadecydowała, że The Bluebirds mają zapłacić klubowi z Ligue 1 zalegającą ratę (5,3 miliona funtów). FIFA podjęła decyzję na podstawie umowy między klubami z 19 stycznia. Federacja nie pobierze również opłat za zakończone postępowanie. W oświadczeniu FIFA nie jest bezpośrednio napisane czy to koniec tego sporu czy tylko rozwiązanie sprawy pierwszej raty, której termin spłaty już dawno minął. Oba kluby mają 10 dni na odwołanie się od sprawy w Sądzie Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie, jednak na razie nie znamy decyzji obu stron.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *