Fernando Santos zdecydowany na polskiego asystenta. Grzegorz Mielcarski poznał warunki

Reprezentacja Polski

fifa.com

Jak przyznaje Sebastian Staszewski z „Interia.pl”, rozmowy z Grzegorzem Mielcarskim, który ma zostać asystentem Fernando Santosa weszły w decydującą fazę.

Po zatrudnieniu byłego selekcjonera reprezentacji Portugalii w polskim związku, mówiło się, że jego asystentami będą Łukasz Piszczek oraz Tomasz Kaczmarek. Przez ponad miesiąc sam Santos nie był przekonany do tych kandydatów i wiele wskazuje, że zdecydował się na Mielcarskiego.

– W ostatnich dniach negocjacje przyspieszyły. I obecnie są w decydującej fazie! Mielcarski miał już nawet poznać warunki, na jakich mógłby pracować w reprezentacji, i w tym momencie wybór ma należeć do niego – czytamy w doniesieniach „Interii.pl”.

51-latek pracuje jako komentator piłkarski w „Canal+”. Śledzi uważnie poczynania piłkarzy PKO Ekstraklasy i bogata wiedza może okazać się istotna przy dalszej pracy Santosa w kadrze. Z krajowych boisk nie należy spodziewać się wielu marcowych powołań w eliminacjach do EURO 2024. Te mają zostać ogłoszone najpóźniej 17 marca.

Wystarczy przypomnieć, że Portugalczyk zna Mielcarskiego, gdy prowadził go w FC Porto oraz AEK-u Ateny. – Potrzebuję osoby wszechstronnej, wypełniającej inne zadania. Kogoś, kto zna i rozumie się z piłkarzami, kogoś kto zna mnie, mój charakter, kto rozumie moje postępowanie i zachowanie – wyjaśniał niedawno Santos w „Przeglądzie Sportowym”.

Biało-czerwoni już 24 marca zagrają z Czechami w Pradze w el. EURO 2024, a trzy dni później podejmą na PGE Narodowym Albanię. W naszej grupie są jeszcze Mołdawia oraz Wyspy Owcze.

źródło: sport.interia.pl / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x