Fantastyczny powrót po kontuzji Wojciecha Golli

Wojciech Golla, mimo kilku lat gry w polskiej Ekstraklasie przez polskich kibiców jest nieco zapomniany. W tym sezonie spisuje się jednak świetnie w barwach NEC. Jego dobrej dyspozycji strzeleckiej nie przerwała nawet kontuzja kolana.

Wojciech Golla występuje na co dzień w NEC Nijmegen. Jego drużyna w poprzednim sezonie po trzystopniowych barażach i porażce z NAC Breda spadła do drugiej ligi. Degradacja nie złamała jednak ducha drużyny, ponieważ podopieczni Adrie Bogersa w tym sezonie przegrali tylko jedno spotkanie i przewodzą w tabeli ligowej. W NEC występuje znany i nielubiany Steeven Langil. Były piłkarz Legii Warszawa dotychczas zagrał w siedmiu meczach, w których strzelił jedną bramkę.

25-letni defensor miał spory udział w wysokiej pozycji swojej drużyny w lidze. Pod koniec września, w przeciągu czterech dni dwukrotnie trafił do siatki rywali. Jego dobrą dyspozycję przerwała kontuzja prawego kolana, przez którą musiał pauzować przez niewiele ponad miesiąc czasu.

Powrót po urazie przypadł na spotkanie z De Graafschap, którego bramki broni Filip Bednarek. Mecz w Doetinchem zakończył się dla NEC wygraną 3-1, a 25-latek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, w 83. minucie ustalając wynik spotkania.

Wojciech Golla piłkarsko dojrzewał w Lechu Poznań. W Stolicy Wielkopolski mógł liczyć jedynie na grę w Młodej Ekstraklasie. Szansę w seniorskiej piłce otrzymał w Pogoni Szczecin. Z tym zespołem w sezonie 2011/2012 zajął drugie miejsce w ówczesnej I lidze i wraz z Piastem Gliwice awansował do Ekstraklasy. Po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zachował miejsce w składzie, regularnie występując w lidze. Jego gra była na tyle udana, że zanotował jeden występ w seniorskiej reprezentacji Polski. Miało to miejsce na początku kadencji Adama Nawałki podczas jednego z egzotycznych przeglądów piłkarzy Ekstraklasy. 20 stycznia w Abu Zabi Polska wygrała 1-0 z Mołdawią, a Golla zagrał 68 minut. Defensor o wiele więcej występów w młodzieżowych reprezentacjach, grając we wszystkich polskich kadrach od 16 do 21 roku życia.

Golla w NEC gra już trzeci sezon. Dwa poprzednie spędził w Eredivisie, gdzie regularnie występował w pierwszym składzie swojego zespołu. Niektórzy komentatorzy upatrują w nim jednego z kandydatów do gry w kadrze narodowej. Golla obecnie ma 25 lat, przez co jego występy w kadrze narodowej wciąż są możliwe. W obecnej chwili jednak mało prawdopodobne jest to, że Nawałka sięgnie po zawodnika grającego na zapleczu ligi holenderskiej.