FA Cup: Dwubramkowe zwycięstwo Tottenhamu

flickr.com

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu rozgrywek FA Cup, Tottenham ograł spadkowicza Aston Villę 2:0. Gole zdobyli Ben Davies i Heung Min-Son.

Te spotkanie było bardziej z kategorii meczu do jednej bramki, aniżeli tych bardziej wyrównanych. O dziwo, pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem, jednak to Koguty zdecydowanie przeważały. Podopieczni Pochettiniego wyszli na to spotkanie bardzo ofensywną formacją 3-4-3, więc nic nie wskazywało na to, że padnie tak mało bramek. W drugiej połowy z ławki rezerwowych wprowadzeni zostali Alli i N’Koudou, którzy nieco bardziej rozruszali ekipę gospodarzy, przyśpieszając tym samym prędkość meczu. Pierwszy cios ekipa Tottenhamu zadała w 71 minucie, kiedy to po zagraniu ,wprowadzonego minutę wcześniej N’Koudou, bramkę zdobył Ben Davies. Parę minut później dość ryzykowny zabieg, rodem z Football Managera przeprowadził trener Aston Villi, Sean Bruce, decydując się na potrójną zmianę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0, a bramkę zdobył Koreańczyk Son. Tottenham tym samym awansował do 1/16 pucharu FA Cup.