FA Cup: Fulham lepsze od Cardiff!

W Anglii nie ma czasu na przerwę od futbolowych wrażeń! W pierwszym niedzielnym spotkaniu 1/32 finału FA Cup, Cardiff, przegrało na własnym obiekcie z Fulham (1:2).

Przed pojedynkiem trudno było jednoznacznie określić faworyta. Oba kluby w swojej lidze, czyli Championship, co rusz zaliczały wpadki. Początek spotkania kapitalnie ułożył się dla gospodarzy, którzy już w 8.minucie objęli prowadzenie, a bramkarza Fulham, Bettinelliego, zaskoczył Pilkington. Dla irlandzkiego pomocnika było to już szóste trafienie w aktualnie rozgrywanym sezonie. Radość kibiców popularnych “The Bluebirds, trwała zaledwie trzysta sześćdziesiąt sekund, ponieważ w efektownym stylu wynik wyrównał Stefan Johansen. Szwed, podobnie jak Pilkington, szósty raz wpisał się na listę strzelców we wszystkich rozgrywkach. W końcowej fazie spotkania, gola na 1:2, zdobył Sessegnon, bezbłędnie wykorzystując nieudolną współpracę rywala w bloku defensywnym. Przyjezdni do przerwy schodzili z jednobramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie, dokonywali licznych zmian w ustawieniach. Grę po przerwie, niezbyt świetnie może wspominać Johansen, który był bez litości traktowany przez obrońców gospodarzy. W 67.minucie starcia doszło do podwójnej zmiany w składzie Cardiff: Harris w miejsce Halforda, oraz O’ Keefe za Lamberta. Kibice ekipy Cardiff mogli czuć w końcówce zawodów frustrację, bo większość akcji ofensywnych budowali oponenci, którzy chcieli jak najszybciej przypieczętować awans do następnej rundy. Neil Warnock, szkoleniowiec gospodarzy, na jedenaście minut przed końcem regulaminowym czasie, postawił wszystko na “jedną kartę”, wpuszczając na boisko Nooone’a. Angielski pomocnik wszedł na plac gry za Kadeema Harrisa.

Mimo ambitnej, a na pewno już walecznej postawie obu drużyn w końcowej fazie pojedynku, nie udało się już zmienić wyniku na tablicy.

Przyjezdni, Fulham, w następnej fazie rozgrywek FA Cup! Przed drużyną z Londynu,teraz oczekiwanie na rozstrzygnięcia w innych parach.

Cardiff 1:2 Fulham