Chelsea z pewnym awansem do kolejnej rundy FA Cup

premierleague.com

Chelsea Londyn nie pozostawiła złudzeń trzecioligowemu Peterborough, ogrywając ich 4:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Pedro, Batshuayi i Willian.

Od samego początku spotkania wiadomo było, kto będzie walczył o zwycięstwo w tym meczu. Po pierwszych 45 minutach The Blues prowadzili 2:0, po trafieniach Pedro i Batshuayiego. Wbrew pozorom druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Mimo, iż to Chelsea dosyć szybko zdobyła bramkę na 3:0, to przyjezdni nie odpuszczali. Na pewno pomogła im czerwona kartka Johna Terrego z 67 minuty. Anglik tym samym zepsuł sobie jubileuszowy, 50 występ w Pucharze Anglii. Trzy minuty później gola honorowego zdobył Tom Nichols. Chelsea jednak nie przestała atakować, czego skutkiem była druga bramka Pedro. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, a spotkanie samo w sobie mogło się podobać.