FA CUP: Chelsea w półfinale

W meczu 1/4 finału FA CUP, Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Leicester 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Ross Barkley.

Mecz rozgrywany w słoneczne popołudnie na King Power Stadium rozpoczął się od dominacji zespołu gospodarzy. Leicester City kontrolowało grę, utrzymywało się przy piłce. Podopieczni Brendana Rodgersa dochodzili do pola karnego gości, ale w nim brakowało precyzji. Pomimo dominacji, pierwszą groźną akcję stworzyła Chelsea. W 30. minucie pięknie z około 15 metrów uderzył Pulisic, ale Schmaichel popisał się niebywałym refleksem i sparował futbolówkę na rzut rożny. Po tej sytuacji zespół z Londynu uzyskał optyczną przewagę. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic ciekawego. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Piłkarze walczyli o każdy metr murawy, nie tworząc przy tym żadnych sytuacji bramowych.

Po przerwie dużo lepiej prezentowała się Chelsea. Zespół Franka Lamparda przyśpieszył grę, zaczął grać z większym zaangażowaniem i poświęceniem. Efektem działań ofensywnych londyńczyków była sytuacja z 55. minuty spotkania. Abraham po podaniu Pulisica skierował piłkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Cztery minuty później Leicester „wróciło z szatni”. Piłka po dośrodkowaniu Chilwella uderzyła w poprzeczkę bramki. W 63. minucie z prawej strony dość nisko dośrodkował Willian, nadbiegający Barkley uderzył z pierwszej piłki z ok. siedmiu metrów i pokonał bramkarza. Schmeichel był bez szans! Po zdobyciu gola Chelsea zyskała wiatr w żagle, nie pozwalając zawodnikom Leicester rozciągnąć skrzydeł. W 85. minucie Leicester mogło, a nawet powinno wyrównać. Po dośrodkowaniu Caballero minął się z piłką, Soyuncu uderzał niemal do pustej bramki, ale został przyblokowany! W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Chelsea wyprowadziła kontrę 4 na 2, ale świetnie w bramce interweniował Schmeichel, który odbił piłkę po strzale Barkleya. Po dobrej drugiej połowie Chelsea Londyn zasłużenie awansowała do półfinału FA CUP.

FA CUP:

Norwich 1:2 Manchester United – relacja z meczu dostępna tutaj: FA Cup: Maguire zapewnia Manchesterowi awans do półfinału!

Sheffield United 0:1 Arsenal – relacja z meczu dostępna tutaj: FA Cup: Arsenal w półfinale

Newcastle – Manchester City – 19:30