Piłkarze Arsenalu awansowali do półfinału FA Cup. W meczu ćwierćfinałowym pokonali Sheffield United 2:1.

Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz, Sheffield wreszcie chciało wygrać jakieś spotkanie, ponieważ  po wznowieniu rozgrywek w Premier League jeszcze im się to nie udało. Dla Arsenalu FA Cup to już jedyna szansa na jakiekolwiek trofeum w tym sezonie, więc awans do półfinału znacznie by ich do tego przybliżył.

W 7. minucie gospodarze skierowali piłkę do siatki, ale strzelający John Lundstram był na spalonym i sędzia anulował gola po analizie VAR. Pierwsza ofensywna akcja Arsenalu skończyła się rzutem karny dla nich, w polu karnym faulowany był Alexandre Lacazette. Jedenastkę pewnie wykorzystał Nicolas Pépé. Chwilę później Iworyjczyk mógł podwyższyć wynik, gdy zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, lecz świetną interwencją popisał się Dean Henderson. W 44. minucie było blisko remisu, zagrozić bramce Arsenalu z dystansu próbował Oliver Norwood jednak pewnie futbolówkę złapał Emiliano Martínez. Do przerwy Kanonierzy prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić John Fleck, ale uderzył bardzo niecelnie. Znacznie bliżej wpisania się na listę strzelców był Chris Basham, który główkował tuż obok bramki. Później tempo meczu siadło i okazji bramkowych przez większość czasu nie było, Sheffield dominowało jednak nie potrafiło się przedostać pod bramkę Kanonierów. Udało się to w 87. minucie i od razu akcja zakończyła się golem, dużo tutaj “pomogła” jednak obrona Arsenalu. Enda Stevens szybko wyrzucił piłkę z autu, Sead Kolašinac nabił nią Shkodrana Mustafiego, czujnie zachował się David McGoldrick i uderzeniem z woleja doprowadził do remisu. Wydawało się, że zwycięzce meczu będzie musiała wyłonić dogrywka, lecz dosyć niespodziewanie w doliczonym czasie gry gola zdobył Arsenal. Eddie Nketiah podał w pole karne do Pépé, ten stracił piłkę, ale czujnie dopadł do niej Dani Ceballos, który strzałem obok Hendersona wprowadził Kanonierów do półfinału.

Mimo, że druga połowa była na korzyść Sheffield, to jest to zasłużone zwycięstwo Kanonierów, którzy jakościowo byli zdecydowanie lepszą drużyną i sprawiedliwie znaleźli się w półfinale FA Cup.