FA Cup: Chelsea melduje się w finale!

źródło: twitter.com/ChelseaFC

Chelsea ograła słaby Manchester City i czeka na swojego przeciwnika w finale FA Cup.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wolna i przewidywalna. Żadna z drużyn nie stworzyła żadnych dogodnych sytuacji. Warto podkreślić, że jedyną godną uwagi akcją był strzał z woleja Bena Chilwella, który przeleciał obok słupka. Wiele mówiło to o tej części widowiska.

Goście agresywniej rozpoczęli drugie 45 minut, ale gola strzeliła Chelsea. Dobrym podaniem uruchomiony został Timo Werner, który wyłożył futbolówkę do pustej bramki Hakimowi Ziyechowi. Po kilku chwilach kolejną szansę miał Marokańczyk, ale tym razem ze starcia zwycięsko wyszedł Zack Steffen. Podopieczni Pepa Guardioli ruszyli do ataku, ale nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy “The Blues”.

Ekipa Thomasa Tuchela czeka na przeciwnika w finale. Jutro o 19:30 Leicester zagra z Southmapton. Z tego meczu wyłoni się drugi finalista FA Cup.