Ekstraklasa: Bezbarwny mecz w Krakowie zwycięski dla Warty Poznań

O godzinie 20:00 piłkarze Białej Gwiazdy rozpoczęli zmagania w 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Rywalem krakowskiej drużyny byli piłkarze Warty Poznań. Czy najlepsza poznańska drużyna w trwającym sezonie podtrzymała dobrą serię trzech zwycięstw w pięciu ostatnich spotkaniach?

Pierwsza połowa na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie przebiegła bardzo sprawnie. Pierwsze 20. minut stało pod wyraźną dominacją piłkarzy Wisły Kraków, jednak stwarzane sytuacje nie zostały zamienione na bramki. Drużyna gości pierwszą dogodną okazję stworzyła w 25. minucie, kiedy świetne dośrodkowanie wykonane przez Baku trafiło do kompletnie niepilnowanego Zrelaka, który oddając strzał lewą nogą nie trafił w piłkę. W trakcie pierwszej połowy, a dokładnie w 30. minucie urazu nabawił się Uraz Radaković, który został zastąpiony przez Dawida Szotę. 19-latek po dwóch minutach pobytu na boisku został ukarany żółtą kartką za niepotrzebny faul.

Kilka minut po wznowieniu drugiej części spotkania piłkarze Wisły Kraków stworzyli sobie dogodną sytuację, ale dośrodkowanie Savicia na niecelny strzał zamienił Yeboah. Piłkarze Białej Gwiazdy swoją dobrą dyspozycję przekłuli jedynie na wyższe posiadanie piłki oraz sytuacje podbramkowe. Przez 70. minut skuteczną i zdyscyplinowaną grą w defensywie Warta Poznań powstrzymywała groźne ataki rywali. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu doskonałym prostopadłym podaniem popisał się Czyżycki. Doskonałą asystę na bramkę zamienił 29-letni Mateusz Kuzimski.  Biała Gwiazda po utracie bramki natychmiast rzuciła się do odrabiania strat, przez co na boisku stworzyła się wielka luka. Wolną strefę wykorzystali Poznaniacy, ale strzał oddany przez jednego z piłkarzy Warty skutecznie obronił Mateusz Lis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, dzięki czemu ekipa z Poznania awansowała na szóste miejsce w tabeli Ekstraklasy. Natomiast Wisła Kraków ma za sobą niechlubną serię trzech porażek z rzędu i z dorobkiem 28. punktów zajmuje 12. miejsce.

17.04.2021 r. – godz. 20:00. 25. kolejka PKO Ekstraklasy. Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków.

Wisła Kraków 0-1 Warta Poznań

Wisła Kraków: Mateusz Lis, Łukasz Burliga – (90. Buksa), Uroš Radaković – (31. Dawid Szot) – (90. Medved), Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Piotr Starzyński, Nikola Kuveljić – (62. Mawutor), Gieorgij Żukow, Stefan Savić, Yaw Yeboah, Felicio Brown Forbes

Warta Poznań: Adrian Lis, Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Jakub Kiełb, Jan Grzesik – (74. Kuzimski), Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Maciej Żurawski – (62. Czyżycki) , Makana Baku, Adam Zreľák – (84. Mario Rodriguez)

Żółte kartki: Kupczak (16. Warta Poznań), Szot (32. Wisła Kraków), Frydrych (68. Wisła Kraków), Ivanov (90. Warta Poznań)

Sędziowie: Wojciech Myć, Marcin Lisowski, Tomasz Niemirowski