EURO 2020: Arrivederci Belgia! Włosi meldują się w półfinale mistrzostw Europy

Znamy już pierwszą parę półfinałów EURO 2020! Do Hiszpanów dołączają Włosi, którzy po ciężkim ćwierćfinałowym boju wygrywają z Belgią 2:1.

Włochy i Belgowie na tegorocznym EURO idealnie wywiązywały się z roli faworytów. W dotychczasowych meczach na turnieju obie reprezentacje wygrały wszystkie starcia, tracąc zaledwie po jednym golu. Italia chciała odzyskać swój dawny blask, zaś “Czerwone Diabły” pragnęły zwieńczyć swoje złote pokolenie.. złotem. Nie bez powodu właśnie to starcie zostało okraszone hitem tych ćwierćfinałów.

Pierwsze minuty należały do Belgii, jednakże ich strzały były za słabe by pokonać Gianluigiego Donnarummę. W 13′ minucie Leonardo Bonucci mógł cieszyć się z gola, jednakże analiza VAR wykazała jednoznacznie, że obrońca znajdował się na pozycji spalonej. Kilka minut później fenomenalną interwencją popisał się Donnarumma, powstrzymując niemalże idealne uderzenie powracającego po kontuzji Kevina de Bruyne. Młody Włoch powstrzymał także kilka minut później Romelu Lukaku. W 31′ minucie byliśmy świadkami pierwszego gola autorstwa “Azzurri”. Marco Verratti posłał piłkę do Nicolo Barrelli a ten nie mógł się pomylić. Swoim geniuszem tuż przed przerwą popisał się Lorenzo Insigne. Napastnik huknął sprzed pola karnego i nie pozostawił nikomu złudzeń. 2:0! Tym akcentem skończyliśmy pierwszą po… A jednak nie! Giovanni Di Lorenzo sfaulował w polu karnym Jeremiego Doku, a sędzia nie mógł podjąć innej decyzji – rzut karny! Do “wapna” podszedł Romelu Lukaku, który pewnie wykorzystał “11-stkę”.

Druga połowa była niemniej ciekawa. Podopieczni Roberto Martineza za wszelką cenę próbowali przedłużyć swoje szanse na medal. W 60′ minucie wyśmienitą szansę na remis miał Lukaku, jednak trafił w plecy obrońcy. Po kilku minutach Spinazzola strzelił obok lewego słupka, myląc się nieznacznie. W tym meczu talentem błysnął młodziutki Jeremy Doku, jednak na nic zdały się jego solowe rajdy. Pod koniec spotkania byliśmy świadkami typowego catenaccio podopiecznych Roberto Manciniego, jednak… Cel uświęca środki. Koniec końców, to Włosi zmierzą się z Hiszpanami w półfinale mistrzostw Europy. Belgowie ze swoją złotą generacją wracają do domu!