EURO 2016: Mistrzowie Europy pokonani, Chorwacja na pierwszym miejscu w grupie

Reprezentacja Chorwacji rzutem na taśmę pokonała Hiszpanię 2:1, po golu Perisicia w 87′ minucie spotkania. Dzięki temu zwycięstwu to drużyna takich gwiazd jak Luka Modrić czy Ivan Rakitić wygrała rywalizację w grupie D.

Strzelanie rozpoczął już w 7′ minucie Morata, dla którego był to trzeci gol na tych mistrzostwach. Jeszcze przed przerwą, do siatki trafił Kalinić, tym samym ustalając wynik meczu do przerwy na 1:1. W drugiej połowie Hiszpanie mieli szanse na gola z rzutu karnego, Ramos jednak nie wykorzystał jedenastki, strzał obronił Danijel Subasić. W końcówce spotkania, dokładnie w 87′ minucie zwycięstwo Chorwatom dał Perisić i tym samym reprezentacja Chorwacji wygrała grupę D. W 1/8 finału trafi na którąś z drużyn z miejsca trzeciego.

Hiszpania: de Gea – Alba, Ramos, Pique, Juanfran – Iniesta, Busquets, Fabregas (84′ Alcantara) – Nolito (60′ Bruno), Morata (’67 Aduriz), Silva

Chorwacja: Subasić – Srna, Corluka, Jedvaj, Vrsaljko – Rog (82′ Kovacić), Badelj, Perisić (90+4 Kramaric), Rakitić, Pjaca (90+2 Cop) – Kalinić

Hiszpania 1:2 Chorwacja (1:1)

7′ Morata ; 45′ Kalinić, 87′ Perisić