EURO 2016: Bezradne Czechy, Turcja pozostaje w grze o awans

Źródło: UEFA.com

W meczu ostatniej serii gier fazy grupowej Czechy uległy Turcji 0:2 i zajęły ostatnie miejsce w grupie D. Tym samym nasi południowi sąsiedzi kończą swój udział na turnieju we Francji, a piłkarze Fatiha Terima wciąż mają szansę na awans do 1/8 finału.

Obie drużyny musiały wygrać to spotkanie aby awansować do fazy pucharowej Euro 2016. Czesi mieli na koncie jeden remis i porażkę, zaś Turcy przegrali dwa poprzednie mecze fazy grupowej. Jednak zawodnicy znad Bosforu pokazali, że o poprzednich potknięciach już zapomnieli. W 10. minucie wynik otworzył Burak Ylmaz, który wykorzystał dogranie Mora i pewnym strzałem z pięciu metrów umieścił piłkę w siatce. Druga bramka padła w drugie połowie, po zagraniu Mehmeta Topala fantastycznym uderzeniem popisał się Ozan Tufan. Obrońca grający na co dzień w rodzimym Bursasporze huknął z okolicy siódmego metra na bramkę strzeżoną przez Petra Cecha. Tym razem doświadczony golkeeper nie miał szans, gdyż piłka wylądowała w okienku jego bramki. Czechom nie udało się odpowiedzieć i po porażce 0:2 wracają do domu, zaś Turcy muszą czekać na rezultaty dwóch ostatnich grup i być może, jako jedna z czterech najlepszych drużyn z trzeciego miejsca awansuje do 1/8 finału.

Czechy – Turcja 0:2 (0:1), Stade Bollaert-Delelis (Lens)

0:1 – Ylmaz 10′

0:2 – Tufan 65′

żółte kartki: Pavelka, Sural – Koybasi, Balta

sędzia: W. Collum (Szkocja)

Czechy: Cech – Kaderabek, Sivok, Hubnik, Pudil – Pavelka (59′ Skoda), Plasil (89′ Kolar) – Dockal (72′ Sural), Darida, Krejci – Necid

Turcja: Babacan – Gonul, Topal, Balta, Koybasi – Mor (70′ Sahan), Tufan, Arda Turan, Inan, Sen (61′ Ozyakup) – Yilmaz (90′ Tosun)