Erik Exposito z urazem, kilka tygodni absencji

Artur Jędrzejczyk, Erik Exposito / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Napastnik Śląska Wrocław Erik Exposito w niedzielnym spotkaniu przeciwko Legii Warszawa doznał kontuzji, która wyeliminuje go na około sześć tygodni. Hiszpan nie pomoże swoim kolegom w sobotnim starciu z poznańskim Lechem.

– Erik Exposito nie będzie gotowy na dwa ostatnie mecze, ma złamany palec w prawej stopie. Wczoraj przeszedł operację. Wypadnie z gry na około 6 tygodni. Mamy inne warianty i możliwości, by go zastąpić, ale nie powiem jeszcze dziś, kto zagra w ataku przeciwko Lechowi – poinformował Vitezslav Laviczka. 23-letni snajper spędził pełne 90 minut na boisku z wicemistrzem Polski, choć odczuwał ból. W hicie 19. kolejki powinniśmy zobaczyć w linii ataku Mateusza Cholewiaka.

W lipcu tego roku Erik Exposito opuścił hiszpańskie UD Las Palmas Atletico na rzecz “Wojskowych”. Jego licznik bramkowy zamknął się na pięciu golach, w tym hat-tricku w derbach Dolnego Śląsk z Zagłębiem Lubin (4:4). Z końcem poprzedniego miesiąca pojawiły się nawet konkretne zapytania z klubów z ligi greckiej oraz słowackiej. – Nie za często przyjeżdża do Polski 23-letni hiszpański zawodnik z tak dobrymi warunkami: mierzący 190 centymetrów, lewonożny i co najważniejsze, dobry piłkarsko – mówił menedżer zawodnika Karol Fila.

źródło: slaskwroclaw.pl / przegladsportowy.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *