Garcia

dailymail.co.uk

Według informacji hiszpańskich mediów, FC Barcelona rozpoczęła negocjacje z Manchesterem City ws. sprowadzenia Erica Garcii.

Eric Garcia jest wychowankiem słynnej na całym świecie akademii La Masii. Przez wielu ekspertów i trenerów uznawany był za jeden z największych talentów w klubie. W 2017 roku Pep Guardiola nakłonił go na zmianę barw klubowych i przejście do Manchesteru City. W angielskim zespole odgrywał marginalną rolę. Wystąpił łącznie w 16 spotkanych, w których zanotował jedną asystę. Po trzech latach spędzonych na Etihad Stadium, 19-latek może wrócić do Barcelony. Powołując się na informację dziennika „Sport”, Duma Katalonii rozpoczęła rozmowy z Manchesterem City ws. transferu obrońcy.

Przez światowe media Garcia porównywany jest do Gerarda Pique, który w okresie młodości opuścił akademię Barcelony na rzecz Manchesteru United, po to, aby za kilka lat powrócić na Camp Nou. 33-latek od kilku dobrych sezonów jest pewnym punktem formacji defensywnej zespołu.

To nieodosobnione przypadki, kiedy to zawodnicy La Masii postanowili zmienić otoczenie i odejść do Anglii. W latach młodości podobną decyzję podjęli Cesc Fabregas i Hector Bellerin.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *