eMŚ: Słowenia wygrywa z Litwą. Grali piłkarze Ekstraklasy.

FIFA

W spotkaniu rozgrywek grupy F reprezentacja Słowenii pokonała na własnym stadionie Litwę 4-0. We wyjściowym składzie Litwinów mogliśmy oglądać dwóch zawodników Jagiellonii Białystok.

Przez większość spotkania gra była bardzo wyrównana. Zmieniło się to dopiero w 24 minucie, kiedy to rzut karny na bramkę dla Słowenii zamienił Ilicic. Od tego momentu goście zaczęli grać bardzo nerwowo. Do gry wkradały się niepotrzebne błędy i zbędna agresja. Kiedy gra się uspokoiła Ilicic wysunął kolejny cios podwyższając wynik na 2-0. Później w 81 minucie Verbic pozbawił złudzeń Litwinów strzelając trzecią bramkę. W 90 minucie rezerwowy Birsa ustalił wynik spotkania na 4-0.

Mimo dobrej gry gospodarzy w defensywie z niezłej strony pokazali się ofensywni zawodnicy Litwy. Dwóch najbardziej wysuniętych z nich to piłkarze naszej ligi – Fedor Cernych oraz Arvydas Novikovas.

Bramki:  Ilicic 25, 61,  Verbić 81, Birsa 90

Słowenia: Oblak- Viler, Mevlja, Cesar, Skubic- Kurtic, Verbic, Rotman, Repas (Vetrih) – Sporar (Birsa), Ilicic (Matavz)

Litwa:  Setkus – Borovskij, Klimavicius, Kijanskas (Girdvainis), Vaitkunas – Kuklys, Sernas, Slivka – Valskis (Spalvis), Novikovas, Cernych