Emocjonujący mecz w Sosnowcu

W meczu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec wygrało z Wisłą Kraków 4:3.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) / fot, Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła przystępowała w dobrych humorach do meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Nie mogło być inaczej, bowiem w niedzielę rozbili Legię Warszawa 4:0 i przesunęli się kilka pozycji w górę. W porównaniu do poprzedniego meczu zespół Stolarczyka przystępował bez dwóch ważnych piłkarzy Jakuba Błaszczykowskiego i Marcina Wasilewskiego, którzy nie byli w pełni sił. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 11. minucie bramkę zdobył Udovicić, który stanął w dobrym miejscu i wykorzystał odbitą piłkę przez bramkarza Wisły. W 25. minucie było już 2:0. Podanie z prawej strony na bramkę zamienił Gabedava. Kilka chwil później Wisła zdobyła bramkę kontaktową. Autorem trafienia Kolar, wykorzystał zagranie Drzazgi.  W 50. minucie swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Udovicić. 55. minuta i drugi raz w tym meczu goście złapali ,,kontakt”. Zdobywcą gola Łukasz Burliga. W 64. minucie Wisła doprowadziła do wyrównania. Rzut karny po faulu na Peszce wykorzystał Pietrzak. Na pięć minut przed końcem meczu rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystał Możdżeń.