Legia pokazała moc

Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 3:0.

Carlitos, Guilherme / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 3:0. Bramki zdobyli Hamalainen, Szymański i Martins.

To był trudny tydzień dla stołecznego klubu. Najpierw wysoka przegrana z Wisłą Kraków 4:0. Później zwolnienie Ricardo Sa Pinto. Portugalczyka na ławce rezerwowych zastąpił duet Vuković – Saganowski, którzy poprowadzą zespół do końca obecnego sezonu. Rywal Legii również ze swoim problemami. Kolejny mecz bez zwycięstwa z Pogonią, pauza za nadmiar żółtych kartek jednego z najlepszych zawodników Jagiellonii Arvydasa Novikovasa, nie najlepsze wiadomości z Poznania, gdzie Lech wygrał z Pogonią, więc drużyna z Podlasia przystępowała do tego meczu z 9. pozycji. Początek meczu był obiecujący. Jedna i druga drużyna jednak wraz z upływem czasu starały się grać bardziej zachowawczo.  W 37. minucie  Legia objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Vesovicia obrońców zgubił Hamalainen i skierował piłkę do bramki. Już kilka minut póżniej było 2:0. Tym razem za sprawą Szymańskiego, który wykorzystał zagranie Kucharczyka i podcinką pokonał Kelemena. W 64. minucie Jagiellonia miała szansę na zbliżenie się do Legii. Po zagraniu ręką został podyktowany rzut karny, ale Guilherme źle uderzył i Cierzniak obronił. Stare porzekadło o tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić w tym momencie się sprawdził idealnie. Bramkę zdobył Andre Martins, ale jeszcze lepsza była asysta piętą Carlitosa. Legia wygrywa 3:0 i zmniejsza stratę do Lechii, natomiast Jagiellonia ma szczęście, że miała w bramce Kelemena, bo wynik mógł być wyższy.