eLM: Drużyna Jacka Góralskiego pozostaje w walce o fazę grupową

Liga Mistrzów

Liga Mistrzów (Champions League) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W środę, poza meczem Legii Warszawa, rozegrano także trzy inne spotkania I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Awans do nastepnej rundy wywalczył m.in. Kajrat Ałmaty, którego zawodnikiem jest Jacek Góralski.

W walce o elitę wciąż pozostaje Kajrat Ałmaty, którego zawodnikami są Jacek Góralski i napastnik José Kanté, który w poprzednim sezonie występował w Legii Warszawa. Mistrz Kazachstanu na swoim terenie nie miał większego problemu z pokonaniem Maccabi Hajfa. Kajrat wygrał 2:0, a w dwumeczu 3:1. Pierwszego gola dla miejscowych strzelił legendarny w niektórych kręgach Vagner Love. Kropkę nad i nad awansem Kazachów postawił w drugiej połowie Ajboł Abikien. W II rundzie Kajrat zagra z serbskim FK Crvena zvezda Belgrad Dinamo Tbilisi Neftçı Baku. Niestety, w tym meczu na pewno nie wystąpi Góralski, który wciąż przechodzi rehabilitację po poważnym urazie kolana. Izraelczycy z kolei spadają do Ligi Konferencji Europy, gdzie zmierzą się z Dinamo Tbilisi / Neftçı Baku.

Drugą w tej edycji Ligi Mistrzów dogrywkę obserwowaliśmy w Erewanie. W pierwszym spotkaniu pomiędzy Alaszkertem a walijskim Connah’s Quay Nomads FC padł remis 2:2. W rewanżu po 90 minutach był bezbramkowy remis, a gospodarzom awans do kolejnej rundy w swoim pierwszym kontakcie z piłką dał Vincent Bezecourt. Gol Francuza w 112. minucie przesądził o awansie mistrzów Armenii do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Sheriffem Tiraspol. Connahs Quay natomiast w ścieżce mistrzowskiej eliminacji Ligi Konferencji Europy zagra z FC Prishtina z Kosowa.

Grono zespołów, które awansowały do kolejnej fazy eliminacji Ligi Mistrzów, uzupełnia azerskie Neftçı Baku. Azerzy w pierwszym meczu wygrali na wyjeździe 2:1 z Dinamem Tbilisi, ale w rewanżu jako pierwsi bramkę strzelili Gruzini. W 51. minucie gola strzelił były pomocnik Korony Kielce Milan Radin. Taki rezultat dawałby drugą tego dnia dogrywkę. Miejscowi jednak do tego nie dopuścili, szybko odpowiadając rywalowi dwoma trafieniami. Najpierw wynik meczu wyrównał strzałem z rzutu karnego Emin Mahmudov, a Neftçı zwycięstwo zapewnił w 68. minucie Namiq Ələsgərov. Azerów w II rundzie czeka bardzo trudne zadanie, jakim będzie dwumecz z Olympiakósem Pireus. Dinamo z kolei w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy zagra z Maccabi Hajfa.

Wyniki środowych, rewanżowych spotkań I rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Kajrat Ałmaty (Kazachstan) – Maccabi Hajfa (Izrael) 2:0 (1:0)

Vagner Love 10, Ajboł Abikien 66

Pierwszy mecz: 1:1

Awans: Kajrat. Ich rywalem w II rundzie eLM będzie serbski FK Crvena zvezda Belgrad. Maccabi w II rundzie eLKE zagra z Dinamo Tbilisi.

Alaszkert Erewan (Armenia) – Connah’s Quay Nomads FC (Walia) 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 – po dogrywce)

Vincent Bezecourt 112

Pierwszy mecz: 2:2

Awans: Alaszkert. Ich rywalem w II rundzie eLM będzie mołdawski Sheriff Tiraspol. Connahs Quay w II rundzie eLKE zagra z kosowskim FC Prishtina.

Neftçı Baku (Azerbejdżan) – Dinamo Tbilisi (Gruzja) 2:1 (0:0)

Emin Mahmudov 58 (karny), Namiq Ələsgərov 68 – Milan Radin 51

Pierwszy mecz: 2:1

Awans: Neftçı. Ich rywalem w II rundzie eLM będzie grecki Olympiakós Pireus. Dinamo w II rundzie eLKE zagra z Maccabi Hajfa.