Eliminacje MŚ: Pewna wygrana Finlandii. Bośnia i Hercegowina nie pojedzie na mundial

Bośnia i Hercegowina przegrała na Bilino Polje Stadium z Finlandią 1:3 (0:1). Porażka przekreśliła ich szanse na awans do baraży.

Finowie wyszli na prowadzenie w 29. minucie za sprawą trafienia Marcusa Forssa. Napastnik angielskiego FC Brentford przejął odbitą od rywala piłkę i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Goście podwyższyli prowadzenie w 51. minucie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Robin Lod. 28-letni pomocnik technicznym strzałem w prawą stronę bramki nie dał golkiperowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Wspaniałą robotę w tej akcji wykonał Leo Vaisanen, który wywalczył piłkę i dokładnym podaniem obsłużył piłkarza Minnesoty United.

Gospodarze złapali kontakt w 69. minucie po trafieniu Luki Menelao. Rezerwowy Amer Gojak wybił z rzutu wolnego piłkę głęboko w pole karne, ta dotarła do 25-latka, który oddał pewny strzał, posyłając futbolówkę w górną siatkę bramki. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Daniela O’Shaughnessy, który ustalił wynik potyczki na 1:3.

Zwycięstwo pozwoliło Finlandii tymczasowo awansować na drugie miejsce w tabeli, uprawniające do gry w barażach. Podopieczni Markku Kanervy w ostatniej kolejce zagrają w Helsinkach z Francją (16.11, 20:45). Tuż za plecami Finów znajduje się mająca dwa “oczka” mniej Ukraina. Nasi wschodni sąsiedzi we wtorek zmierzą się z Bośnią i Hercegowina.