Eliminacje MŚ: Remis Ukrainy z rewelacją Euro 2016, Konoplaynka marnuje rzut karny

Wikimedia

W pierwszym grupowym starciu eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Ukrainy zremisowała na własnym stadionie z Islandią 1:1.

Spotkanie na olimpijskim stadionie w Kijowie rozpoczęło się udanie dla rewelacji tegorocznych mistrzostw Europy. Już w 6. minucie piłkę w bramce umieścił Finnbogasson. Ukraińcy o wiele dłużej utrzymywali się przy piłce, a efektem tego była bramka wyrównująca. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Yarmolenko. Podopieczni trenera Andriya Shevchenki mogli w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak gwiazdor reprezentacji Ukrainy i Sevilli – Yevhen Konoplyanka zmarnował rzut karny. Tym samym obie drużyny podzieliły się punktami.

Ciekawostką jest fakt, że na inauguracje grupy I wszystkie drużyny zremisowały swoje mecze w stosunku 1:1.

Ukraina – Islandia 1:1 (1:1), NSC Olimpiyskiy Stadium (Kijów)

0:1 – Finnbogasson 6′

1:1 – Yarmolenko 41′

żółte kartki: Kucher – Gunnarsson, Finnbogasson

sędzia: C. Turpin (Francja)