Eliminacje do mistrzostw świata: Rozwalcowana Białoruś, porażka Czechów

źródło: twitter.com/ UEFAcom

Kolejna seria spotkań w grupie E zakończyła się pogromem w wykonaniu Belgów i skromnym zwycięstwem Walijczyków

Belgia – Białoruś 8:0

Belgowie do starcia z niżej notowanym rywalem przystąpili w rezerwowym składzie. Nie przeszkodziło im to w zadaniu dwóch szybkich ciosów przeciwnikom. Najpierw Michy Batshuayi kapitalnie wykończył akcję strzałem pod poprzeczkę. Chwilę później Hans Vanaken trafił do siatki po fantastycznej wrzutce Thomasa Meuniera. Leandro Trossard podwyższył prowadzenie fantastycznym strzałem w górny róg. Następną bramkę zdobył Jeremy Doku. Druga część spotkania rozpoczęła się od gola Dennisa Praeta. 20 minut przed końcem Christian Benteke wykończył dośrodkowanie Toby’ego Alderweirelda, a po chwili Trossard ponownie wpisał się na listę strzelców. Czerwone Diabły nie spoczęły na laurach. Kolejną bramkę zdobył Vanaken i ustalił wynik spotkania na 8:0. Warto wspomnieć o tym, że Białorusini nie oddali strzału celnego.

Walia – Czechy 1:0

Najgroźniejszy w pierwszej połowie był Jakub Jankto, który dwukrotnie oddał groźne strzały, jednak oba przeleciały obok obramowania bramki Walijczyków. Między obiema akcjami swoją szansę miał Gareth Bale, ale jego próbę świetnie wybronił Tomas Vaclik. Drugie 45 minut rozpoczęło się fatalnie dla Czechów. Arbiter Ovidiu Hategan wyrzucił z boiska Patrika Schicka. Liczba zawodników na boisku wyrównała się po drugiej żółtej kartce dla Connora Robertsa. Gospodarzom najwidoczniej lepiej grało się w dziesiątkę, ponieważ pierwsi zdobyli gola. Daniel James trafił do siatki głową po świetnym podaniu Bale’a. Smoki wygrały 1:0.