Eliminacje do Mistrzostw Świata: Remis Portugalczyków, wielkie zwycięstwo Luksemburgu

Bernardo Silva (Portugalia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W kolejnej serii spotkań grupy A wyżej notowana Portugalia zremisowała z Serbią, a Luksemburczycy niespodziewanie wygrali z Irlandią.

Serbia – Portugalia

Impas już w 11 minucie przełamała Portugalia. Diogo Jota wykorzystał dośrodkowanie Bernardo Silvy. Ten sam zdobył bramkę kilkanaście chwil później, również z głowy, tym razem po podaniu Cedrica Soaresa. Serbowie szybko ruszyli do odrabiania strat. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Aleksandar Mitrović trafił do siatki. Na pół godziny przed końcem po kontrataku z bliskiej odległości wyrównał Filip Kostić. W ostatniej akcji meczu na bramkę strzelał Cristiano Ronaldo, piłka przekroczyła linię bramkową, ale gol nie został uznany. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a chwilę przed gwizdkiem czerwoną kartkę otrzymał Nikola Milenković.

Irlandia – Luksemburg

Początek meczu był bardzo wyrównany. Inicjatywę w końcu przejęli gospodarze, a konkretnie James Collins. Jednak nie zaskoczył on Anthony’ego Morrisa. Pod koniec pierwszej połowy piłkarz Luksemburgu Gerson Rodrigues próbował zdobyć bramkę strzałem z dystansu, ale świetnie obronił Gavin Bazunu. 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki trafili goście. Rodrigues potężnie uderzył na bramkę rywali i nie dał szans bramkarzowi. Luksemburg szokująco zdobył trzy punkty.