Eliminacje do Mistrzostw Świata: Estończycy postraszyli Belgów, skromne zwycięstwo Niemców

Emocji nie brakowało także w grupach E i J. Estończycy przez moment wygrywali z Belgią, zaś Liechtenstein dzielnie stawiał czoła Niemcom.

GRUPA E

Po dobrym występie na EURO to Czesi byli murowanym faworytem w starciu ze słabiutką Białorusią. W 34′ minucie Adam Hlozek wykazał się świetnym przeglądem sytuacji i wykonał podanie, które odebrał Antonin Barak. Czech z wielkim opanowaniem w polu karnym wbił piłkę w lewy dolny róg bramki. I.. to by było na tyle. Podopieczni Silhavy’ego po prostu wykonali zadanie.

Miejski stadion w Ostrawie-Witkowicach

Czechy – Białoruś 1:0

Barak 34′

Patrząc na mecz Belgów, można przeboleć słaby mecz w Ostrawie. Na stadionie w Tallinnie strzelanie rozpoczęli.. gospodarze. W 2′ minucie Mattias Kait kopnął piłkę z niesamowitą siłą zza pola karnego i pokonał golkipera rywali. Zaledwie 5′ minut później Yannick Carrasco mógł wyrównać, ale estoński bramkarz stał na posterunku. Po dwudziestu minutach Eden Hazard wrzucił piłkę w pole karne, a tam czekał już Hans Hanaken, który skierował piłkę do siatki głową. Dziesięć minut później Romelu Lukaku wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Przed przerwą na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Alexis Saelemaekers, ale obił on poprzeczkę. Zaraz po przerwie swojego drugiego gola zdobył nowy nabytek Chelsea. Karl Hein wybronił piękny strzał Witsela i Trossarda, ale przy kolejnym uderzeniu Witsela nie miał już szans. W 76′ dokładne podanie Carrasco wykorzystał Thomas Foket. Pod koniec spotkania Erik Sorga zdobył drugiego gola dla Estończyków na otarcie łez.

A. Le Coq Arena, Tallinn

Estonia – Belgia 2:5

Kait 2′, Sorga 83′ – Vanaken 22′, Lukaku 29′, 52′, Witsel 65′, Foket 76′

GRUPA J

Ciekawa sytuacja klaruje się w grupie J. Prowadzenie w tabeli po remisie 0:0 z Macedonią Północną objęła reprezentacja.. Armenii. Wydaje się jednak, że nie na długo, ponieważ już za dwa dni zmierzą się oni z Niemcami.

Reprezentacja Niemiec z nowym szkoleniowcem nie zachwyciła w dzisiejszym meczu eliminacyjnym ze słabiutkim Liechtensteinem. W 20′ minucie meczu Robin Gosens mógł otworzyć wynik spotkania, ale trafił tylko w słupek. Tuż przed przerwą świetnym przeglądem pola popisał się Jamal Musiala, który posłał piękne podanie do Timo Wernera. Zawodnik Chelsea nie mógł tego zmarnować i z wielkim opanowaniem wpakował piłkę do siatki. W 77′ minucie Leroy Sane dostał precyzyjne podanie w pole karne, tym razem od Leona Goretzki. Pomocnik wymierzył i strzelił w prawy dolny róg bramki. Piłkarski kopciuszek z Liechtensteinu dzielnie się bronił, jednakże Niemcy okazali się zbyt wyrachowani. Wykorzystali to, co mieli wykorzystać i mogą przygotować się do następnego starcia.

Kybunpark, St. Gallen

Liechteinstein – Niemcy 0:2

41′ Werner, 77′ Sane

Ostatnim meczem w grupie J było starcie Islandii z Rumunią. Jako faworyta typowano Islandczyków, jednakże minimalnie. Wydarzenia na boisku okazały się zgoła inne. Deian Sorescu w 5′ minucie huknął z półdystansu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Później to Islandczycy mieli swoje okazje. Piłka uderzona głową zarówno przez Andriegi Fannara Baldurssona jak i dwukrotnie przez Vidara Orna Kjartanssona nie znalazła miejsca w siatce. Strzał Birkira Bjarnasona w 31′ minucie wspaniale zatrzymał Florian Nita. Tuż przed przerwą obudzili się Rumuni. Dragos Nedelcu posłał potężne uderzenie zza pola karnego, ale wspaniałą interwencją popisał się Runarsson. Tak samo było przy strzale Dennisa Mana. Tuż po przerwie Dennis Man przejął odbitą w polu karnym piłkę i otworzył wynik spotkania. Wyrównać próbował znowu Kjartason i znowu głową, jednakże znowu nie dał rady. Spotkanie w 83′ minucie potężnym strzałem zakończył Nicolae Stanciu.