eLE: Wyniki spotkań III rundy eliminacyjnej

Liga Europy

UEFA.com

W czwartek rozegrano pozostałe, pierwsze spotkania III rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

Na boiskach nie zabrakło polskich zawodników. W składzie Brøndby nie zabrakło kapitana, Kamila Wilczka. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, lecz nie uchronił swojego zespołu przed porażką 2:4 z SC Braga. Chwilę przed końcem spotkania było jeszcze 2:2, lecz w końcówce Portugalczycy strzelili dwie bramki i zaliczyli sobie solidną zaliczkę przed rewanżem na swoim obiekcie.

Całkiem nieźle w Tiraspolu zaadaptował się Ariel Borysiuk. Polak niedawno przeszedł do Sheriffa, a dzisiaj wyszedł w pierwszym składzie na wygrany 2:1 mecz ze szwedzkim AIK. Były piłkarz Lechii Gdańsk zagrał cały mecz, a w 87. minucie na boisku pojawił się Jarosław Jach.

Polski pojedynek oglądaliśmy dzisiaj w Razgradzie. Łudogorec Jacka Góralskiego i Jakuba Świerczoka zmierzyło się z walijskim TNS z Adrianem Cieślewiczem. Faworyzowani Bułgarzy bardzo pewnie wygrali 5:0, niestety Polacy nie mieli udziału przy żadnym z trafień. Jacek Góralski zagrał cały mecz, a Jakub Świerczok pojawił się na boisku w 77. minucie meczu. Po drugiej stronie boiska Cieślewicz spędził cały mecz na ławce.

Łukasz Gikiewicz stał się ostatnio bohaterem nieoczekiwanego transferu do FCSB Bukareszt. Polski napastnik w poniedziałek zadebiutował w meczu rumuńskiej ekstraklasy z Astrą Giurgiu, a dzisiaj, w starciu z czeskim FK Mladá Boleslav pojawił się na boisku w 80. minucie meczu. Popularny “Giki” nie odmienił losów spotkania, które zakończyło się bezbramkowym remisem.

Poza kadrami meczowymi swoich drużyn znaleźli się Maciej Gostomski (Haugesund) oraz Dawid Kort (Atrómitos).

Wyniki spotkań III rundy eliminacyjnej Ligi Europy:

Legia Warszawa (Polska) – APS Atrómitos Athinón (Grecja) 0:0

Brøndbyernes IF (Dania) – SC Braga (Portugalia) 2:4 (2:2)

Dominik Kaiser 15, 50 – Paulinho 18, André Horta 20, Ricardo Horta 90, Hjörtur Hermannsson 90 (bramka samobójcza)

IFK Norrköping (Szwecja) – Hapoel Beer Szewa (Izrael) 1:1 (0:0)

Maic Sema 51 – Eden Shamir 55

Pjunik Erewan (Armenia) – Wolverhampton Wanderers FC (Anglia) 0:4 (0:2)

Matt Doherty 29, Raúl Jiménez 42, 46, Rúben Neves 90 (k)

Torino FC (Włochy) – Szachtior Soligorsk (Białoruś) 5:0 (2:0)

Andrea Belotti 2, 63 (karny), Armando Izzo 15, Lorenzo De Silvestri 72, Kevin Bonifazi 76

Łokomotiw Płowdiw (Bułgaria)- RC Strasbourg (Francja) 0:1 (0:1)

Stefan Mitrović 11

FK Ventspils (Ł0twa) – Vitória SC Guimarães (Portugalia) 0:3 (0:1)

Davidson 30, Pêpê Rodrigues 50, Joseph Amoah 80

AÉK Larnaka (Cypr) – KAA Gent (Belgia) 1:1 (0:1)

Ivan Tričkovski 88 – Roman Jaremczuk 26

FC Vaduz (Liechtenstein) – Eintracht Frankfurt (Niemcy) 0:5 (0:3)

Filip Kostić 11, 27, Dominik Kohr 40, Gonçalo Paciência 53, Mijat Gaćinović 63

FCSB Bukareszt (Rumunia) – FK Mladá Boleslav (Czechy) 0:0

FK Partizan Belgrad (Serbia) – Yeni Malatyaspor Kulübü (Turcja) 3:1 (1:0)

Umar Sadiq 4, Takuma Asano 67, Seydouba Soumah 90 (karny) – Issam Chebake 83

Malmö FF (Szwecja) – HŠK Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) 3:0 (1:0)

Rasmus Bengtsson 36, Anders Christiansen 66, Søren Rieks 74

CSKA Sofia (Bułgaria) – Zoria Ługańsk (Ukraina) 1:1 (1:1)

Evandro 13 – Władłen Jurczenko 45 (karny)

FC Luzern (Szwajcaria) – RCD Espanyol (Hiszpania) 0:3 (0:1)

Facundo Ferreyra 28, Dídac Vilà 60, Matías Vargas 89

FK Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) – BATE Borysów (Białoruś) 1:2 (0:1)

Haris Handžić 79 – Dmitrij Baga 19, Hervaine Moukam 71 (k)

FC Midtjylland (Dania) – Rangers FC (Szkocja) 2:4 (0:1)

Frank Onyeka 58, Sory Kaba 63 – Alfredo Morelos 43, Joe Aribo 52, Nikola Katić 56, Scott Arfield 70

HNK Rijeka (Chorwacja) – Aberdeen FC (Szkocja) 2:0 (0:0)

Antonio Čolak 62 (karny), Robert Murić 88

Royal Antwerp FC (Belgia) – FC Viktoria Plzeň (Czechy) 1:0 (1:0)

Ivo Rodrigues 29

FK Mariupol (Ukraina) – AZ Alkmaar (Holandia) 0:0

FK Austria Wiedeń (Austria) – Apóllon FC (Cypr) 1:2 (1:1)

Florian Klein 41 (karny) – Saša Marković 14 (karny), Serge Gakpé 50

FC Thun 1898 (Szwajcaria) – Spartak Moskwa (Rosja) 2:3 (0:2)

Nias Hefti 52, Simone Rapp 59 – Ezequiel Ponce 22, Zielimchan Bakajew 29, 73

Feyenoord Rotterdam (Holandia) – Dinamo Tbilisi (Gruzja) 4:0 (1:0)

Luis Sinisterra 43, Dawit Kobouri 82 (bramka samobójcza), Steven Berghuis 85 (karnu), Luciano Narsingh 88

Neftçı Baku (Azerbejdżan) – Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) 2:2 (1:2)

Steven Joseph-Monrose 43, Namiq Ələsgərov 90 – Tambi Sagas 26, Mohammad Ghadir 36

AC Sparta Praga (Czechy) – Trabzonspor Kulübü (Turcja) 2:2 (1:0)

Costa Nhamoinesu 16, Guélor Kanga 68 – Caleb Ekuban 84, Alexander Sørloth 89

Universitatea Craiova (Rumunia) – AÉK Ateny (Grecja) 0:2 (0:0)

Pétros Mántalos 60, Marko Livaja 85

Maccabi Tel Awiw (Izrael) – Sūduva Marijampolė (Litwa) 1:2 (0:1)

Chikeluba Ofoedu 84 – Samir Kerla 37, Eligijus Jankauskas 76

Football 1991 Dudelange (Luksemburg) – JK Nõmme Kalju (Estonia) 3:1 (2:1)

Dominik Stolz 28, 30, 75 – Sander Puri 41

FK Astana (Kazachstan) – Valletta FC (Malta) 5:1 (3:0)

Rúnar Sigurjónsson 8, 57, Jurij Łogwinienko 15, Marin Tomasov 35, Rangelo Janga 80 – Mario Fontanella 67

FK Haugesund (Norwegia) – PSV Eindhoven (Holandia) 0:1 (0:1)

Steven Bergwijn 24 (karny)

Łudogorec Razgrad (Bułgaria) – The New Saints FC (Walia) 5:0 (3:0)

Ryan Harrington 10 (bramka samobójcza), Mavis Tchibota 28, Jody Lukoki 43, Claudiu Keșerü 65, Cosmin Moți 76

Sheriff Tiraspol (Mołdawia) – AIK (Szwecja) 1:2 (0:2)

Jurij Kiendysz 56 (karny) – Andrej Lukić 12 (bramka samobójcza), Kolbeinn Sigþórsson 14

Molde FK (Norwegia) – AS Áris Saloniki (Grecja) 3:0 (2:0)