FIFA

Dziś rozegrano pierwsze mecze trzeciej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. W bardzo wyrównanej dotąd grupie D nowym liderem została reprezentacja Serbii, która pokonała Austrię 3:2.

Sytuacja w tabeli grupy była przed dzisiejszymi meczami bardzo ciekawa. Aż cztery drużyny miały na swoim koncie po cztery punkty. Dziś doszło do bezpośredniego starcia dwóch z nich: Serbii i Austrii.

Spotkanie w Belgradzie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. W 5. minucie po pięknej drużynowej akcji do siatki trafił Aleksandar Mitrović, który wykorzystał podanie Dusana Tadicia.
Austriacy ruszyli do odrabiania strat i dziesięć minut później udało im się wyrównać po tym, jak na listę strzelców wpisał się Marcel Sabitzer.
W 23. minucie ponownie na prowadzenie wyszli Serbowie i po raz kolejny stało się to za sprawą duetu Tadić – Mitrović. Tym razem pomocnik Southampton dośrodkował z prawej strony boiska, a Mitrović strzałem głową pokonał Ramazana Ozcana. Wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron gra toczyła się pod dyktando gości, którzy wciąż byli zmuszeni do odrabiania strat. W 55. minucie po strzale głową Marko Arnautovicia piłka trafiła w słupek. Siedem minut później futbolówka wreszcie zatrzepotała w siatce Serbów. Wyrównujące trafienie zanotował Marc Janko.
Ostatnie słowo należało jednak go podopiecznych Slavoljuba Muslina. Na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Tadić.

Żółte kartki:
Tadić, Milivojević, Kolarov (Serbia) – Baumgartlinger, Ilsanker (Austria)

Serbia: Stojković – Rukavina (90′, Maksimović), Ivanović, S. Mitrović, Nastasić, Kolarov – Milivojević, Fejsa, Tadić – Kostić (65′, Katai), A. Mitrović (77′, Gudelj).
Austria: Ozcan – Klein, Dragović (71′, Proedl), Hinteregger, Wimmer – Baumgartlinger (58′, Ilsanker), Alaba, Junuzović (63′, Schopf), Sabitzer, Arnautović – Janko.

W pozostałych meczach tej grupy Walia zremisowała z Gruzją 1:1, a Mołdawia uległa Irlandii 1:3. W tym pierwszym meczu pełne 90 minut w gruzińskiej reprezentacji rozegrał pomocnik Legii Warszawa Waleri Kazaiszwili, który zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu Tornike Okriaszwilego.

Walia – Gruzja 1:1 (1:0)
1:0 – 10′ – Gareth Bale
1:1 – 57′ – Tornike Okriaszwili

Mołdawia – Irlandia 1:3 (1:1)
0:1 – 2′ – Shane Long
1:1 – 45′ – Igor Bugaev
1:2 – 69′ – James McClean
1:3 – 76′ – James McClean