El. MŚ: Hiszpanie z trzema punktami i pozycją lidera w grupie G

uefa.com

Po obiecującym spotkaniu przeciwko Włochom zremisowanym 1:1 Hiszpanom przyszło zmierzyć się na wyjeździe z Albanią. Gospodarze niespodziewanie przewodzili przed trzecią kolejką grupie G i byli gotowi sprawić niespodziankę w starciu z utytułowanym rywalem. Co prawda mierzyli się dotychczas z Liechtensteinem i Macedonią, jednak dwa zwycięstwa na początek eliminacji muszą cieszyć i dodawać pewności siebie.

Tradycyjnie już Hiszpanie od początku postawili na posiadanie piłki i kreowanie sytuacji w ataku pozycyjnym. Pierwszy groźniejszy strzał był dziełem Koke w 15. minucie, ale intuicyjną interwencją popisał się Berisha. Kolejne minuty upływały pod znakiem utrzymywania piłki przez Hiszpanów, jednak dobrze ustawiona defensywa gospodarzy nie pozwalała na klarowne sytuacje dla “La Rojy”. Z drugiej strony jednak Hiszpanie byli zbyt niedokładni w rozegraniu i często gubili rytm akcji, co pozwalało ustawiać się gospodarzom. Do przerwy 0:0.

Początek drugiej połowy niewiele zmienił, jednak po dziesięciu minutach Hiszpanom udało się dopiąć swego. Niedokładny wykop bramkarza Albanii przejął Vitolo, posłał prostopadła piłkę do Davida Silvy, a ten wyłożył ją do pustej bramki Diego Coscie, któremu pozostało trafić do siatki. W 60. minucie w miejsce Vitolo pojawił się Nolito i już po trzech minutach cieszył się z trafienia. Skrzydłowy Manchesteru City zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł w pole karne i strzałem na długi słupek podwyższył wynik na 2:0. Od tego momentu Hiszpanie wiedzieli, że nic złego nie może im się stać i męczyli gospodarzy długim utrzymywaniem się przy piłce.

Kluczowym momentem spotkania było trafienie na 1:0, które pozwoliło uniknąć nerwów związanych z uciekającym czasem. Albania od początku nastawiła się na obronę dostępu do własnej bramki i najbardziej zadowolona byłaby z bezbramkowego remisu. Dzięki wygranej Hiszpanie znaleźli się na czele grupy G.

Loro-Borici Stadium, Shkoder, 09.10.2016r., godz. 20:45

Albania – Hiszpania 0:2 (0:0)

0:1 Diego Costa 55′

0:2 Nolito 63′

Żółte kartki: Agoli, Mavraj (Albania) Thiago (Hiszpania)

Albania: Berisha – Hysaj, Djimsiti, Mavraj, Agolli – Lila, Xhaka (75′ Hyka), Memushaj (68′ Basha) – Roshi, Lenjani (46′ Aliji), Balaj

Hiszpania: De Gea – Pique, Ramos (80′ Martinez), Monreal – Koke, Iniesta (78′ Isco), Busquets – Thiago, David Silva, Vitolo (60′ Nolito) – Diego Costa