El.Mś: Portugalia jedzie na Mundial, Szwajcaria w barażach

W meczu decydującym o tym kto pojedzie na Mundial, a kto zagra w Barażach, Portugalia pokonała Szwajcarię 2:0. Bramkę dla zwycięzców zdobył André Silva. Samobójcze trafienie zaliczył także Johan Djourou.

Od pierwszego gwizdka, do ataku rzucili się gospodarze, którzy potrzebowali zwycięstwa by awansować z pierwszego miejsca. W 5. minucie groźny strzał oddał André Silva, jednak to uderzenie z problemami złapał Yann Sommer. Później mecz był bardzo nudny, a najciekawszym wydarzeniem na boisku był, brak choćby żółtej kartki dla André Silvy, który brutalnie sfaulował Johana Djorou. Po upłynięciu dwóch kwadransów, zaatakowała Portugalia. João Moutinho świetnie podał do Bernardo Silvy, ten potężnie uderzył, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz gości. W 42. minucie Portugalczycy wyszli na prowadzenie. Bernardo Silva dośrodkował w pole karne, błąd popełnił Yann Sommer, który nabił Johana Djourou i bramka samobójcza została zapisana szwajcarskiemu obrońcy.

Drugą połowę od ataków zaczęli goście. W 49. minucie, bardzo dobry strzał z rzutu wolnego oddał Xherdan Shaqiri, jednak jego strzał z problemami złapał Rui Patrício. Niewykorzystana sytuacja się zemściła. Grający kapitalne spotkanie, Bernardo Silva dograł na pustą bramkę do André Silvy, a ten bezproblemowo umieścił futbolówkę w bramce, ustalając tym samym wynik tego spotkania.

Portugalia żeby awansować bezpośrednio musiała wygrać, i to zadanie wykonała. Szwajcaria będzie musiała walczyć w barażach.