El. MŚ 2018: Szwecja w barażach, Holandia poza wielką piłką

Na stadionie w Amsterdamie, reprezentacja Holandii podejmowała kadrę Szwecji. Gospodarze jeżeli chcieli myśleć o barażach do mistrzostw Świata w Rosji musieli pokonać rywali różnicą siedmiu bramek.

Na konferencji przed spotkaniem w taki rezultat wierzył selekcjoner Oranje Dick Advocaat. Szwedzi natomiast wciąż walczyli o pierwsze miejsce w grupie A z Francją, która podejmowała Białoruś.

Holendrzy od samego początku narzucili własne warunki gry i praktycznie zepchnęli Szwedów pod własną bramkę. Wynik meczu otworzył Arjen Robben wykorzystując rzut karny, choć golkiper był bliski wybicia futbolówki. Po tym trafieniu gospodarze jeszcze mocniej uwierzyli w odrobienie strat. W 40. minucie fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się pomocnik Bayernu Monachium Arjen Robben nie dając żadnych szans bramkarzowi. Podopieczni Dicka Advocaata schodzili do przerwy z dwubramkowym prowadzeniem i potrzebowali jeszcze pięć trafień, aby doszło do cudu w Amsterdamie.

Po zmianie stron ataki Holendrów nie siały popłochu w szeregach gości. Rewelacyjny w pierwszych 45 minutach Arjen Robben nie był już aktywny. Ekipa Janne Andersson skutecznie “ustawiła autobus’ na własnej połowie i nie obejrzeliśmy bramek, a również brakowało świetnych szans Holendrów.

Zatem reprezentacja Szwecji w listopadzie zmierzy się w barażach o awans do MŚ 2018 w Rosji. Natomiast z pierwszego miejsca z grupy A awansowała reprezentacji Francji, która w równolegle rozgrywanym spotkaniu ograła Białorusinów (2:1).