El. ME U-19: Porażka Polaków z Niemcami

W ostatnim meczu eliminacji Mistrzostw Europy U-19, Polska przegrała z Niemcami 0:2. Bramki dla gości zdobyli Jan Beste i Arne Maier.

Od początku spotkania, głównie przy piłce byli goście. Już w 7. minucie groźny strzał oddał Atakan Akkyanak. Jego uderzenie wylądowało na słupku. Później mecz bardziej wyrównał się, dobrą okazję miał pomocnik Śląska, Adrian  Łyszczarz, jednak uderzył w poprzeczkę. Chwilę przed przerwą kolejną szansę stworzyli Niemcy. Mocny strzał z ostrego kąta oddał Kai Havertz, lecz dobrą interwencją popisał się Marcin Bułka.

Druga połowa zaczęła się od ataków Niemców. W 49. minucie ładny strzał wykonał Arne Maier, lecz piłka przeleciała tuż nad bramką. Później przez większość czasu mecz był bezbarwny. Obie drużyny próbowały atakować, jednak nie były to dobre próby. Dopiero w 63. minucie, dobrą okazję mieli Polacy. Ricardo Grym, minął kilku obrońców, uderzył sprzed pola karnego, jednak jego strzał złapał Niclas Thiede. Chwilę później Niemcy wyszli na prowadzenie. Z ostrego kąta uderzył Jan Beste, błąd popełnił Marcin Bułka, który spodziewał się dośrodkowania i piłka wpadła do bramki. Dziewięć minut przed końcem spotkania, goście podwyższyli wynik. Arne Maier uderzył i zdobył piękną bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania.

Obie drużyny miały zapewniony awans do kolejnej fazy przyszłorocznych mistrzostw. Polska zakwalifikowała z drugiego miejsca .