El.ME: Pierwsza porażka reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz w eliminacjach Euro 2020.

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Biało-czerwoni ponieśli pierwszą porażką w eliminacjach Euro 2020, pogromcą podopiecznych Jerzego Brzęczka okazała się Słowenia, która wygrała dziś 2:0.

Faworytem dzisiejszego meczu byli biało-czerwoni, chociaż ewentualna strata punktów nie zaszkodziłaby podopiecznym Jerzego Brzęczka w pozostaniu na pierwszym miejscu w tabeli. Słowenia jeśli chce pozostać w walce o awans musi dziś wygrać, ewentualna porażka praktycznie wyklucza dzisiejszych gospodarzy z walki o Euro 2020.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali podopieczni Jerzego Brzęczka. Z rzutu wolnego uderzał Piotr Zieliński, ale strzelił wysoko nad bramką. W odpowiedzi po minięciu naszych obrońców na kopnięcie sprzed pola karnego zdecydował się Josip Iličić, jednak Łukasz Fabiański świetnie interweniował. Pomocnik Atalanty kolejną okazję na zdobycie bramki miał w 26. minucie, gdy ponownie strzelał z dystansu, lecz tym razem znacznie się pomylił. Kolejna okazja gospodarzy zakończyła się bramką dla nich. Z rzutu rożnego dośrodkował Iličić, futbolówkę głową przedłużył Andraž Šporar, a do polskiej bramki skierował ją Aljaž Struna. Do przerwy biało-czerwoni przegrywali z Słowenią 0:1.

Na początku drugiej połowy Słoweńcy mogli podwyższyć prowadzenie za sprawą Jasmina Kurticia, ale pomocnik gospodarzy uderzył minimalnie niecelnie. Gospodarze napierali i udało im się strzelić drugiego gola w 65. minucie. Roman Bezjak podał prostopadle do Šporara, ten wyszedł sam na sam z Fabiańskim i umieścił futbolówkę tuż przy słupku. Kwadrans przed końcem spotkania bramkę na 3:0 mógł zdobyć Iličić, lecz tym razem dobrze po jego uderzeniu interweniował polski bramkarz. Okazję na zmniejszenie strat miał Krystian Bielik, ale piłka po jego strzale sprzed pola karnego uderzyła tuż obok słupka.

Ostatecznie biało-czerwoni przegrali z Słowenią 0:2, ale nie ma co ukrywać, że jest to zasłużona wygrana gospodarzy, którzy praktycznie przez cały mecz dominowali i mogli wygrać nawet wyżej. Polacy zagrali najgorszy mecz w tych eliminacjach i mimo, że ta porażka nie wpływa na nasze miejsce w tabeli to daje ona do myślenia.