El. LKE: Wygrana Lechii Gdańsk w cieniu zamieszek na trybunach

pilkarskiswiat.com

Lechia Gdańsk w meczu pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy pewnie wygrała z Akademiją Pandev 4:0.

Polskie drużyny rozpoczęły bardzo owocnie wzmagania w europejskich pucharach. Po wygranej Lecha Poznań czy Pogoni Szczecin przyszła pora na Lechię Gdańsk. Podopieczni trenera Kaczmarka wzorowo pokazali się przed swoją publicznością, choć nie brakowało kontrowersji.

Na początku spotkania pseudokibice wtargnęli na trybuny z bronią i wywołali zamieszki. Sędzia wówczas przerwał spotkanie w piątej minucie i istniało dosyć duże prawdopodobieństwo walkowera. Na szczęście dla gdańszczan po kilkunastu minutach wznowiono grę. Co prawda, goście byli bliscy sprawienia niespodzianki. Gospodarze wydawali się oszołomieni wymuszoną przerwę, ale później rozpoczęli swój koncert i nie dali dojść rywalom do głosu. Wynik otworzył Flavio Paixao. Później to Łukasz Zwoliński mógł cieszyć się z gola. Do przerwy widniał wynik 3:0, ponieważ drugiego gola strzelił Portugalczyk.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Szkoleniowiec “Biało-Zielonych” zaczął nieco eksperymentować z taktyką, chcąc w ten sposób wypróbować kilka wariantów na nadchodzący sezon. W 66’minucie Marco Terrazzino popisał się cudowną asystą, którą wykorzystał Paixao i tym samym zapewnił sobie pomeczową piłkę. Hat-trick! Lechia dała się zaskoczyć tylko raz, w 81′ minucie. Dobrze dysponowanego tego dnia Dusana Kuciaka pokonał Joković. To jednak gospodarze przez całe spotkanie przeważali, stwarzali groźne sytuacje i jedną nogą są już w kolejnej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy.

07 lipca 2021 roku, stadion Polsat Plus (Gdańsk), eliminacje do Ligi Konferencji Europy

Lechia Gdańsk – Akademija Pandev 4:1