El. Ligi Mistrzów: Wyniki wtorkowych spotkań, pewne awanse Maccabi Hajfa i BK Hacken

mhaifafc.com

Oprócz Rakowa Częstochowa do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów awansowały między innymi zespoły z Izraela oraz Litwy.

Koncertowa druga połowa mistrza Polski w stolicy Estonii pozwoliła na zdecydowane zwycięstwo z Florą (3:0). Podopieczni Dawida Szwargi czekają teraz na lepszego z pary Karabach Agdam lub gibraltarski Lincoln City FC. Blisko niespodzianki było w Macedonii Północnej, gdzie FK Struga prowadziła z Żalgirisem Wilno. Litwini zdołali jednak wyrwać awans na swoją korzyść w ostatnim kwadransie.

Drużyna z Malty, Hamrun Spartans już po pierwszym meczu z Maccabi Hajfa (0:4) była w tragicznym położeniu. Mistrz Izraela po przerwie postawił kropkę nad i. Mołdawski Sheriff Tyraspol potrzebował dogrywki, żeby ograć Farul Constanta (3:0) z Rumunii. Rzuty karne z kolei rozstrzygnęły rywalizację na korzyść HSK Zrinjski z Urartu Erewan.

I runda eliminacji Ligi Mistrzów:

FK Struga – Żalgiris Wilno 1:2 (0:0) – awans: Żalgiris

Besart Ibraimi 76′ (k) – Yuri Kendysh 78′, Sava Radić 84′ (sam)

HSK Zrinjski – Urartu Erewan 2:3 (0:0) k. 4:3 – awans: Zrinjski

Nemanja Bilbija 27′, Tomislav Kis 90+4′ – Narek Grigoryan 74′, Aras Ozbiliz 90+1′, Artem Maksimenko 1-5+3′

Breidablik UBK – Shamrock Rovers FC 2:1 (1:0) – awans: Breidablik