El. LE: Kolejna ważna bramka Kamila Bilińskiego dla Riga FC

Liga Europy

UEFA.com

Dzisiaj zostały rozegrane pierwsze mecze III rundy eliminacji Ligi Europy. Niżej notowane drużyny pokazały na co je stać, nie zabrakło też polskiego akcentu. Jedno jest pewne – spotkania rewanżowe będą bardzo ciekawe.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu armeński Ararat-Armenia zmierzył się z Saburtalo Tbilisi. Mecz zakończył się zwycięstwem gruzińskiej drużyny, choć pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. Ostatecznie skończyło się wynikiem 1:2 i w o wiele lepszej sytuacji przed rewanżem są piłkarze Saburtalo.

Dzisiaj swój mecz rozegrała też Riga FC, czyli klub, który w ostatnim czasie jest  dobrze znany polskim kibicom. Po wyeliminowaniu mistrza Polski, Łotysze stanęli na przeciwko HJK Helsinki. Mecz zaczął się bardzo źle dla gospodarzy, ponieważ już w 7 minucie HJK wyszło na prowadzenie po bramce Tima Vayrynena. W pierwszej połowie spotkanie było bardzo zacięte, obie drużyny walczyły o każdą piłkę, lecz ostatecznie to Finom udało się dowieźć jednobramkową przewagę do przerwy. W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze i od początku wydawało się, że bramka wisi w powietrzu. Na boisku w 61 minucie pojawił się Kamil Biliński i to właśnie Polak po raz kolejny uratował mecz łotewskiej drużynie. W 81 minucie zdobył bramkę dającą remis i znów dał się poznać jako człowiek od zadań specjalnych. Zawody zakończyły się wynikiem 1:1 i trzeba powiedzieć, że jest to naprawdę sprawiedliwy wynik, który sprawił, że kwestia awansu jest nadal sprawą otwartą.

W ostatnim dzisiejszym meczu FK Sutjeska Nikšić podejmowała Linfield. Strzelanie zaczął Damir Kojasević pakując piłkę do siatki już w 11 minucie spotkania. Czarnogórcy w pierwszej połowie mieli minimalną przewagę, lecz mimo tego nie udało im się utrzymać prowadzenia do przerwy, ponieważ w 38 minucie Kirk Millar strzelił bramke wyrównującą. W drugiej połowie oglądaliśmy naprawdę równe zawody, ale o dziwo to zespół gości przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Kirk Millar i tym samym dał zwycięstwo Linfield.

Ararat-Armenia (Armenia) – Saburtalo Tbilisi (Gruzja) 1:2 (1:0)