El. LE: Premierowe zwycięstwo Piasta Gliwice

Gerard Badia (Piast Gliwice) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W czwartkowym spotkaniu 2. rundy eliminacji Ligi Europy, Piast Gliwice odniósł zwycięstwo na własnym stadionie z Riga FC (3:2). Mistrz Łotwy podobnie jak “Piastunki” pożegnały się z eliminacjami do Ligi Mistrzów już w pierwszej rundzie.

Mamy wypracowany styl i tą drogą zamierzamy podążać. Musimy być skuteczni i nie będziemy czekać na przeciwnika. Chcemy zagrać swój mecz – zapowiadał Waldemar Fornalik. Z powodu kontuzji poza kadrą znalazł się Dani Aquino, który latem przyszedł z Realu Murcia. Mistrz Polski dosyć słabo rozpoczął rozgrywki, bowiem dwa razy zremisowali oraz doznali dwóch porażek. – Trzeba wrócić do tego, co było i musimy unikać popełniania prostych błędów – dodał szkoleniowiec były selekcjoner reprezentacji Polski.

Sam początek spotkania był niemrawy. W 16. minucie Piast Gliwice wyprowadził groźny atak, Joel Valencia zacentrował w pole karne, a goście szczęśliwie się wybronili. 22. minucie Marcin Pietrowski postanowił wycofać futbolówkę do bramkarza, ale podanie od prawego defensora było zbyt lekkie. Piłkę przejął Roman Debelko i nie miał żadnych skrupułów, by skierować ją do pustej bramki. Punktem zwrotnym było wejście Martina Konczkowskiego, który świetnie dośrodkował na głowę Jakuba Czerwińskiego, który wyrównał stan meczu. Tymczasem gospodarze poszli za ciosem. W 82. minucie Tom Hateley wrzucił piłkę z prawej strony boiska do niepilnowanego Jorge Felixa i ekipa Waldemara Fornalika odrobiła straty. Trzy minuty później dublet na swoim koncie zapisał Jorge Felix. To nie był koniec piłkarskich emocji w Gliwicach. Mianowicie Uros Korun uderzeniem głową skierował piłkę do własnej bramki. Piast Gliwice odniósł zasłużone zwycięstwo, ale znowu przez niewymuszone błędy mistrz Polski stracił bramki.