Ekstraklasa: Lechia w pucharach? Czemu nie!

Wikimedia

Lechia Gdańsk miło będzie wspominać 35.kolejkę Ekstraklasy! Klub z województwa pomorskiego u siebie pokonał 2:1 Ruch Chorzów.

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze obu zespołów zaczęli z werwą. Wynik spotkania mógł otworzyć w 7.minucie Stępiński, ale snajper w fenomenalnej sytuacji posłał piłkę wprost w interweniującego Savicia. Znakomitą centrą z prawego skrzydła błysnął Konczkowski. Po tym wydarzeniu do ofensywy ruszyła gdańska ekipa, co najlepiej pokazała sytuacja, kiedy to Sławomir Peszko był bliski gola po indywidualnej akcji. Skrzydłowy jednak uderzył w miejsce, gdzie stał Putnocky. Później okazję miał Flavio Paixao, lecz w wybornym położeniu zlekceważył bramkarza. W 26.minucie było już 1:0, a obronę „Niebieskich” rozmontował Krasić z Kuświkiem. Ten pierwszy fantastycznie wrzucił na głowę napastnika Lechii. Dziesięć minut – tyle trwała jednobramkowa zaliczka gospodarzy, bo świetny kontratak wykończył Flavio Paixao. Portugalczyk zdobył kontrowersyjną bramkę, bo w momencie walki o pozycje faulował Koja.

W drugiej połowie Ruch postanowił postraszyć Lechię. Ten cel został realizowany w 55.minucie, czego dokumentem było trafienie Tomasza Podgórskiego. Pomocnik wykorzystał wyśmienitą wrzutkę Monety z lewej flanki. Koszmarną stratę zaliczył przed polem karnym Krasić. Kolejne fragmenty spotkania upływały pod znakiem prób przyjezdnych, a „Biało – Zieloni” ruszali z kontrami. W trakcie spotkania doszło do roszady… sędziego. Ten do regulaminowego czasu doliczył aż siedem minut! W trakcie tego bonusu boisko opuścił Michał Koj, który zobaczył czerwień za klasyczny faul taktyczny.

Lechia dotrzymała korzystny rezultat. Wizja pucharów nad morze? – Bardzo realna! Z kolei Ruch Chorzów kontynuuje niechlubną passę – 9 spotkań z rzędu bez zwycięstwa.

Lechia Gdańsk 2:1 Ruch Chorzów

Strzelcy:

1:0 Kuświk (26′)

2:0 F.Paixao (36′)

2:1 Podgórski (55′)

Żółte kartki: Savić (56′) – Stępiński (57′), Grodzicki (89′), Lipski (90+4′)

Czerwone kartki: Koj (90+3′)

Skład gospodarzy:  Milinković-Savić – Janicki, Wawrzyniak, Maloča – Krasić (82′ Haraslin), Mila (69′ Kovacević), Chrapek (74′ Gerson), Wojtkowiak, Peszko – F. Paixão, Kuświk

Skład gości: Putnocky – Konczkowski, Cichocki, Grodzicki, Koj – Surma, Hanzel – Podgórski (75′ Bargiel), Lipski, Moneta (85′ Efir) – Stępiński