Edinson Cavani został oskarżony przez FA za niewłaściwy wpis na Instagramie

Cavani

Zdjęcie: Premier League


Edinson Cavani został oskarżony o poważne naruszenie przepisów Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA) za użycie słowa “negrito” w poście na Instagramie w zeszłym miesiącu.

33-letni Urugwajczyk przeprosił za post, który wysłał po tym, jak Manchester United pokonał Southampton FC (3:2) w końcówce listopada. Cavani tłumaczył że było to serdeczne powitanie dla przyjaciela. – Edinson Cavani został oskarżony o naruszenie przepisu w związku z postem w mediach społecznościowych w czwartek, 29 listopada 2020 r. napisano w komunikacie FA. – Zarzuca się, że komentarz opublikowany na Instagramie piłkarza Manchesteru United FC był obraźliwy i niewłaściwy – dodano.

Zarzuca się ponadto, że komentarz stanowi naruszenie ponieważ zawiera odniesienie, wyraźne lub domniemane, do koloru skóry i / lub rasy i / lub pochodzenia etnicznego – stwierdził związek. Klub z czerwonej części Manchesteru wydał oświadczenie, w którym pisze, że za przesłaniem Cavaniego nie stoi złośliwy zamiar. – Manchester United i wszyscy nasi zawodnicy są w pełni zaangażowani w walkę z rasizmem i będziemy kontynuować współpracę z FA w tym zakresie.

– Edinson natychmiast skasował post i przeprosił, gdy tylko został poinformowany, że jego wiadomość mogła zostać źle zinterpretowana – przekazano. Napastnik z Urugwaju wrócił do zajęć po problemach mięśniowych, ale jego występ z Sheffield United stoi pod znakiem zapytania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.