Victor Font wyklucza wielkie transfery po wyborach

Victor Font

Twitter @sialfutur

Faworyt w wyborach na prezydenta Barcelony przyznał otwarcie, że nie zamierza budować kampanii na nierealistycznych obietnicach transferowych.

W wypowiedzi dla portalu “Goal”, Victor Font zapowiedział, że nie chce popełniać tych samych błędów, co inni kandydaci i nie będzie zapowiadał drogich transferów, bowiem klubu najzwyczajniej w świecie na nie nie stać. Tym samym wydaje się, że 48-latek uciął spekulacje na temat potencjalnego ściągnięcia na Camp Nou Erlinga Haalanda:

– Jesteśmy w okresie kampanii, więc to normalne, że mówi się o głośnych nazwiskach. Kibice są jednak mądrzy i wiedzą, że po raz pierwszy w historii nie chodzi o obiecywanie wielkich piłkarzy, tak jak to było w przypadku Beckhama w 2003 roku. Naszym celem jest wzbudzenie zainteresowania z innej strony. Nowa generacja zasługuje na powierzenie im odpowiedzialności oraz dobre warunki na podejmowanie słusznych decyzji. 

To samo tyczy się również ewentualnego powrotu Neymara, którego możliwość Font skwitował bardzo dosadnie:

– Uwielbiam go jako piłkarza, to czysty talent, ale musimy być realistami. 

Kandydat na prezydenta “Blaugrany” uważa też, że istnieje możliwość pozostania Messiego w klubie:

– Myślę, że może zostać. Pomimo frustracji, która sięgnęła zenitu w sierpniu, on kochac Barcelonę. Zawsze mówił, że chce tu zakończyć karierę, a jego frustracja dotyczy braku projektu. Nad tym właśnie pracujemy – żeby znów stać się konkurencyjnymi. Chcemy mu to przekazać i liczymy, że da nam szansę. Przy naszym projekcie nigdy nie chciałby odejść. Z drugiej strony, jeśli masz ustną umowę z kimś, kto zapracował sobie na samodzielną decyzję o swojej przyszłości, musisz być po jego stronie i dopilnować, aby opuścił klub ze wszystkimi należnymi mu honorami, upewniając się, że relacja ta przetrwa przez lata – zakończył.

Wybory na prezydenta Barcelony odbędą się 24 stycznia 2021 roku. Obok Victora Fonta, głównym kandydatem jest były sternik “Dumy Katalonii” – Joan Laporta. Poza wspomnianą dwójką, o to stanowisko ubiegać się będą także Luis Fernandez, Jordi Farre oraz Agusti Benedito. Inne kandydatury nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone.

źródło: goal.com


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *