Dziczek stracił przytomność na treningu. Klub wydał oświadczenie

fot: ussalernitana1919.it

Patryk Dziczek podczas wtorkowego treningu zespołu stracił przytomność. – Stan sportowca jest dobry – poinformował klub.

Podczas wtorkowego treningu Salernitany, Patryk Dziczek przez nikogo nieatakowany upadł na murawę, tracąc przytomność. Reprezentant Polski do lat 21 został natychmiastowo przewieziony do lokalnego szpitala, gdzie został poddany licznym badaniom. Na razie nie wiadomo, co spowodowało utratę przytomności. Służby medyczne wykluczyły jedynie problemy z sercem. Do zaistniałej sytuacji odniósł się sam klub, który w oficjalnym komunikacie poinformował, iż stan utalentowanego pomocnika jest dobry.

Patryk Dziczek po dolegliwościach podczas ostatniego treningu trafił to szpitala San Giovanni di Dio e Rugi d’Aragona w Salerno, gdzie spędził noc. Stan sportowca jest dobry. Pozostanie on jednak w szpitalu w celu przeprowadzenia dalszych badań mających pomóc zrozumieć rzeczywisty charakter jego choroby – czytamy.

Patryk Dziczek latem 2019 roku odszedł z Piasta Gliwice do Lazio Rzym za 2 miliony euro. W rzymskim klubie jego szanse na grę były iluzoryczne, dlatego działacze postanowili wypożyczyć go do Salernitany na okres dwóch sezonów. Początkowo 22-latek miał problemy z grą. Dzięki swojej wytrwałości i zaangażowaniu na treningach w grudniu 2019 roku wywalczył miejsce w podstawowym składzie zespołu, którego nie oddał do dziś. W bordowych barwach wystąpił w 20 spotkaniach. Strzelił jedną bramkę i zanotował dwie asysty.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *